Kojarzona jest z zieloną dżunglą, polami herbacianymi, górami, wodospadami, plażami, bujną roślinnością, aromatem curry, orzechami kokosowymi, smakiem przypraw, dźwiękiem bębnów i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Sri Lanka zdumiewa przyjezdnych swoją różnorodności. W czasie wyjazdu zobaczyć można miasta będące świadkami wielowiekowej historii i kultury wyspy, liczne świątynie będące wyrazem głębokiej buddyjskiej religijności, do tego również bogatą cejlońską przyrodę w licznych parkach narodowych, no i oczywiście piękne plaże.

 

TERMIN: zima/wiosna     CZAS TRWANIA: 15 DNI       CENA: 6300 PLN + 950 USD

 

TRASA: 

Negombo – Colombo – Anuradhapura – Mihintale – Aukana – Polonnaruwa – Sigirija – rezerwat
Hurulu - Dambulla – Kandy  – Nuwara Eliya - Ella i Wodospad Rawany – Tissamaharama – PN Yala West – Galle – Hikkaduwa 

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Warszawy do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu w Negombo na obrzeżach stolicy. Odpoczynek aklimatyzacyjny nad Oceanem Indyjskim. Poznamy dzieje wyspy, jej unikalnej kultury oraz zasady religii buddyjskiej. Nocleg w Negombo.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie stolicy: świątynia Gangaramaja; Park Viharamahadevi; dzielnica fortowa – najstarsza części miasta z licznymi bazarami. Spacer po parku przy Muzeum Narodowym oraz na nadmorskiej promenadzie Galle Face Green. Nocleg w Negombo.

Dzień 4 Podróż do Anuradhapury – dawnej stolicy państwa syngaleskiego. Po południu wyjazd do sanktuarium Mihintale – duchowej stolicy Sri Lanki wzniesionej na szczycie wzgórza. Czeka nas
opowieść o buddyźmie Małego Wozu i podziwianie krajobrazów północnej części wyspy. Nocleg w Anuradhapurze.

Dzień 5 Od rana zwiedzanie Anuradhapury. Zobaczymy liczne dagoby, czyli świątynie buddyjskie będące wielkimi relikwiarzami. Po południu przejazd do Sigiriji i wejście na punkt widokowy na Lwią Skałę. Nocleg w Sigirija.

Dzień 6 Rano zwiedzanie Polonnaruwy – w XI wieku najpierw siedziby indyjskiej dynastii Ćolów, a po ich przepędzeniu stolicy wyspy. Po południu wizyta w Sigirija, która uchodzi za najbardziej
niezwykłą z dawnych stolic Sri Lanki. Nocleg w Sigirija.

Dzień 7 Wcześnie rano safari w Rezerwacie Hurulu, w poszukiwaniu żyjących tam słoni. Po południu przejazd do Kandy, po drodze zwiedzanie skalnych świątyń z posągami Buddy
w Dambulli  oraz plantację przypraw. Nocleg w Kandy.

Dzień 8 Całodzienne zwiedzanie Kandy – stolicy górskiej Prowincji Centralnej. Odwiedzimy Świątynię Zęba Buddy podczas ceremonii religijnej, kiedy rytm przygrywających bębnów wprowadza wiernych w nastrój wyciszenia i modlitwy. Wieczorem weźmiemy udział w przedstawieniu w lokalnym teatrze. Nocleg w Kandy.

Dzień 9 Rano wizyta w ogrodzie botanicznym Peradeniya – jednym z najciekawszych w Azji. Następnie przejazd do do Ella przez malownicze górskie tereny. Po drodze postoje przy wodospadach oraz w jednej z febryk herbaty. Wieczorem krótki spacer po okolicy. Nocleg w Ella. 

Dzień 10 Rano dla chętnych wyjście na Górę Małego Adama (ok. 30 min.). Przejazd przez malownicze górskie tereny do miejscowości Tissamaharama. Po południu wyjazd dżipami do Parku Narodowego Yala West – najważniejszego na Sri Lance. Żyją w nim lamparty, słonie, małpy, jelenie, krokodyle oraz mnóstwo kolorowych ptaków. Czeka nas fotograficzne safari i obserwacja dzikich zwierząt. Nocleg w Tissamaharama.

Dzień 11 Przejazd do Galle – miasta portowego, w którym zobaczymy budowle z czasów kolonialnych. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej Hikkaduwie.

Dzień 12 - 14 Odpoczynek na plaży w Hikkaduwie. Kąpiele w Oceanie Indyjskim, kosztowanie owocówmorza i zasłużony relaks przed powrotem do Polski. Noclegi w Hikkaduwie.

Dzień 15 Przelot do Warszawy i zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE:

 • wszystkie bilety lotnicze
 • samochód z kierowcą na całej trasie po Sri Lance oraz wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • opiekę doświadczonego pilota
 • wszystkie wstępy i wycieczki opisane w programie
 • noclegi w hotelach ze śniadaniami

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie: 20 USD
 • ubezpieczenia KL i NNW

 

Sri Lanka kojarzona jest z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, plażami, bujną roślinnością, wybornym smakiem herbaty, orzechami kokosowymi, smakiem przypraw, dźwiękiem bębnów i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Wyspa zdumiewa przyjezdnych swoją różnorodnością. Zwiedzimy miasta będące świadkami wielowiekowej historii i kultury wyspy, liczne świątynie będące wyrazem głębokiej buddyjskiej religijności. Zetkniemy się również z bogatą cejlońską przyrodą w licznych parkach i rezerwatach. Na koniec odwiedzimy rajskie Malediwy, na których będzie czas na eksplorowanie wysp oraz świata podwodnego.

 

TERMIN: zima/wiosna      CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 7500 PLN + 1500 USD

 

TRASA:

NEGOMBO - COLOMBO - SIGIRIYA - PARK MINNERIYA - POLONNARUWA - DAMBULLA - KANDY - OGRÓD PEREDENIYA - ELLA - PARK YALA WEST - GALLE - HIKKADUWA - MALEDIWY

 

PROGRAM:

Dzień 1 -  2 Przelot z Warszawy do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu w Negombo przy plaży na obrzeżach stolicy. Po południu czas wolny. Nocleg w Negombo. 

Dzień 3 Całodzienne zwiedzanie stolicy. Zobaczymy między innymi dzielnicę handlową Pettah, Pomnik Niepodległości, park i okolice Ratusza, zabudowania kolonialne, świątynię Gangaramaya oraz promenadę Galle Face Green. Nocleg w Negombo 

Dzień 4 Przejazd do Sigiriya. Zobaczymy starożytne miasto fantastycznie usytuowane na szczycie góry zwanej Lwią Skałą. Nocleg w Sigiriya. 

Dzień 5 Czeka nas fotograficzne safari w Parku Narodowym Minneriya, gdzie powinniśmy zobaczyć dziko żyjące słonie oraz inne zwierzęta. Po południu przejazd do Polonnaruwy, gdzie zobaczymy świątynie i pałac królewski z XII wieku. Wieczorem wejdziemy na wzgórze Pidurangala, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg w Sigiriya.

Dzień 6 Rano zobaczymy słynne jaskinie z posągami Buddów w Dambuli, następnie przejazd do Kandy. Po drodze odwiedzimy ogrody przypraw w okolicy Matale. Po południu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważanym za jeden z najpiękniejszych w południowo-wschodniej Azji. Nocleg w Kandy.

Dzień 7 Dzień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Nocleg w Kandy.

Dzień 8 Przejazd autobusem do Nuwara Eliya, po drodze postój i zwiedzanie fabryk herbaty. Następnie przesiadka na pociąg i przejazd słynną linią kolejową przez góry i pola herbaty do miejscowości Ella. Nocleg w Ella.

Dzień 9 Rano przespacerujemy się po plantacjach herbary oraz wejdziemy na szczyt Małego Adama. Po południu udamy się na safari po Parku narodowym Yala West, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy. Po zmroku zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy na nocleg.

Dzień 10 Przejazd południowym wybrzeżem wyspy na nocleg w okolice Hikkaduwa. Po drodze zobaczymy między innymi Galle, holenderski fort, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Dzień 11 Przejazd na lotnisko i przelot do Male na Malediwach, następnie przeprawa szybką łodzią na jedną z rajskich wysp tego archipelagu. Nocleg na wyspie Mafushi.

Dzień 12 Wycieczka po okolicznych wyspach i rafach. Pływamy z maską i rurką i relaksujemy się na okolicznych plażach (wycieczka w cenie). Nocleg w Mafushi.

Dzień 13 Całodzienna wycieczka na jedną z okolicznych wysp. Wizyta w resorcie i czas na plażowanie lub pływanie z maską i rurką (wycieczka w cenie). Nocleg w Mafushi.

Dzień 14 Relaks, możliwość dodatkowego skorzystania z wodnych atrakcji jakie oferują rajskie wyspy (na przykład nurkowanie). Nocleg na wyspie Mafushi.

Dzień 15 - 16 Przeprawa na lotnisko do Male i wylot i powrót do Polski
 

CENA OBEJMUJE:

 • wszystkie bilety lotnicze
 • samochód z kierowcą na całej trasie po Sri Lance oraz wszystkie przejazdy lokalnymi środkami
 • transportu opiekę doświadczonego pilota
 • wszystkie wstępy i wycieczki opisane w programie
 • noclegi w hotelach ze śniadaniami 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie: 15 - 25 USD
 • dodatkowych atrakcji na wyspie na Malediwach (nurkowanie itp)
 • ubezpieczenia KL i NNW

 

Wyjazd na Sri Lankę można połączyć z Indiami Południowymi. Daje to niebywałą okazję do poznania za jednym razem buddyjskiego Cejlonu oraz najważniejszych miejsc związanych z kulturą hinduską w tej części subkontynentu indyjskiego.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Wyprawa na Sri Lankę bardzo udana i niezapomniana nie tylko ze względu na przepiękne krajobrazy, smaczne jedzenie, ciekawą kulturę i ludzi, ale również dzięki świetnemu pilotowi, jakim okazał się Jarek. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie i ogromna pasja z jaką podchodzi do organizacji i przebiegu wyjazdu - tak w skrócie można określić Jarka. Mam nadzieję, że to nie ostatni wyjazd z Jarkiem. 

 

 

Mariusz S., Styczeń 2014

Sri lanka w sierpniu 2016 roku to była moja druga wyprawa z Jarkiem. Rok wcześniej były Indie Północne. Sposób prowadzenia wyprawy, integracja z uczestnikami, dbanie o najmniejsze szczegóły, a w tym również o atmosferę podczas podróży to ogromny dar jaki posiada Jarek. Z uwagi na to, że Jarek doskonale zna miejsca w których byliśmy, nie tylko od strony tzw. turystycznej, było nam dane poznać prawdziwe warunki i życie mieszkańców tamtych miejsc. Dzięki Jarkowi mieliśmy m.in. wyjątkową szansę wziąć udział w największym religijnym Festiwalu w Kandy na Sri lance - Esala Perahera. Jarek to pilot zawsze doskonale zorganizowany i przygotowany merytorycznie, program wycieczki został zrealizowany, a nawet udoskonalany w trakcie. Serdecznie polecam Jarka jako pilota i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś, kolejny raz, uda mi się wziąć udział w wyprawie pod jego przewodnictwem.

 

 

 

Agnieszka, Sierpień 2017

Wyjazd na Sri Lankę połączyliśmy z odpoczynkiem na Malediwach i to był świetny wybór. Po odwiedzeniu miejsc związanych z historią oraz kilku fantastycznych parków narodowych pojechaliśmy spacerować po polach herbaciancyh w górach Sri Lanki. Całą wycieczkę zakończyliśmy na rajskich Malediwach pływając pomiędzy wyspami i relaksując się w tym wspaniałym kraju. Polecam ten wyjazd!!!