Wyjazd do Wietnamu umożliwia poszerzenie wiedzy o najnowszej historii tego kraju, który wojnę ma już dawno za sobą. Zobaczymy jeden z cudów natury jakim jest Zatoka Halong, odwiedzimy lokalne restauracje w Hanoi, pospacerujemy wąskimi uliczkami portowego miasteczka Hoi An oraz spędzimy chwile czasu wśród górskich plemion w rejonie Sapy. Dotrzemy do światowej metropolii jaką jest Ho Chi Minh (Sajgon). Wejdziemy do słynnych tuneli Wietkongu, przepłyniemy część olbrzymiej Delty Mekongu. Będzie także chwila odpoczynku na pięknej plaży w małej miejscowości Mui Ne. To wszystko pozwoli nam uzyskać pełny obraz tego ciekawego zakątka Azji.

 

TERMIN: wiosna/jesień      CZAS TRWANIA: 16 DNI       CENA: 6300 PLN + 900 USD

 

TRASA:

HANOI – ZATOKA HALONG – SAPA - DANANG - HOI AN – MY SON – GÓRY BA NA - HO CHI MINH – DELTA MEKONGU – CU CHI (tunele Wietkongu) – MUI NE

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot do Hanoi, zakwaterowanie w starej części stolicy i chwila odpoczynku. Wieczorem czeka nas spacer wzdłuż jeziora Hoan Kiem oraz pierwsze spotkanie z pyszną wietnamską kuchnią. Nocleg w Hanoi. 

Dzień 3 Wcześnie rano przejazd nad Zatokę Halong. Przesiadka na statek i rejs po malowniczej zatoce. Zobaczymy między innymi jaskinie, wioski rybackie na wodzie, a wszystko w otoczeniu przepięknych wapiennych form skalnych wystających ponad poziom morza. Nocleg w luksusowych kajutach na statku.

Dzień 4 Powrót do Hanoi, po kolacji nocny przejazd pociągiem sypialnym do Lao Cai w górskim regionie Sapa.

Dzień 5 Przejazd do Sapy i zakwaterowanie w hotelu. Ten dzień poświęcimy na eksplorowanie okolicznych wiosek mniejszości etnicznych w otoczeniu górskich tarasów ryżowych i najwyższego szczytu Wietnamu. Nocleg w Sapa.

Dzień 6 Drugiego dnia wyjazd popołudniowym autobusem do Hanoi. Wieczorem zobaczymy spektakl lalek na wodzie. Nocleg w Hanoi.

Dzień 7 Rano zwiedzanie Hanoi: Świątynia Literatury, Mauzoleum i Muzeum Ho Chin Minha. Po południu przelot do Danang i krótki przejazd do Hoi An. Wieczorem spacer po urokliwym miasteczku, w którym można odnaleźć wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie i co ciekawe polskie. Nocleg w Hoi An. 

Dzień 8 Rano przejazd do My Son, intelektualnego i religijnego centrum dynastii Czamów. Zwiedzanie ruin kompleksu świątynnego. Po południu powrót do Hoi An, czas wolny na spacery i zakupy. Nocleg w Hoi An.

Dzień 9 Przejazd w Góry Ba Na, gdzie zobaczymy między innymi słynny „Złoty Most”. Po południu przelot z Danang do Ho Chi Minh i krótki spacer w poszukiwaniu kolonialnej zabudowy dawnego Sajgonu – Teatr Miejski, Ratusz, Katedra Notre Dam. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 10 Rano odwiedzimy słynne tunele Wietkongu w Cu Chi. Po południu kontynuujemy zwiedzanie Sajgonu. Zobaczymy między innymi Muzeum Reunifikacji i Wojny Wietnamskiej. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 11 Całodniowa wycieczka po delcie Mekongu. Pływając łodziami po jednej z największych delt świata, przyjrzymy się z bliska życiu jej mieszkańców oraz skosztujemy lokalnych wyrobów. Na nocleg wracamy do Ho Chi Minh.

Dzień 12 Przejazd do klimatycznej nadmorskiej miejscowości Mui Ne. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży i relaks. Nocleg w Mui Ne.

Dzień 13 - 14 Czas wolny, dla chętnych możliwość skorzystania z licznych atrakcji w okolicy (kitesurfing, quady na wydmach itp). Nocleg w Mui Ne.

Dzień 15 Rano czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko w Ho Chi Minh i wylot do Polski.

Dzień 16 Przylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie przeloty 
 • organizację wyjazdu oraz opiekę doświadczonego pilota i przewodnika (Jarek Czakański)
 • wszystkie przejazdy podczas wyprawy (łodzie, minibusy, ryksze itp.)
 • wszystkie noclegi ze śniadaniami (hotele i pokoje 2 osobowe)
 • wszystkie koszty organizacyjne podczas wyprawy (bilety wstępów, wizę wietnamską, itp.)
 • brak dodatkowych „ukrytych” kosztów
 • opiekę doświadczonego przewodnika

 

CENA NIE OBEJMUJE

 • wyżywienia oprócz śniadań – szacowany koszt ok. 15 USD na dzień
 • wydatków własnych
 • ubezpieczenia KL i NNW

 

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży pozwoli nam bliżej poznać ten arcyciekawy zakątek Azji. Dowiemy się więcej o najnowszej historii tych państw, zaczynając podróż w Hanoi. Zobaczymy jeden z cudów natury jakim jest Zatoka Halong, przespacerujemy się wąskimi uliczkami portowego miasteczka Hoi An. Dalej dotrzemy do światowej metropolii jaką jest Ho Chi Minh (Sajgon), wejdziemy do słynnych tuneli Wietkongu oraz przepłyniemy część olbrzymiej Delty Mekongu. To wszystko pozwoli nam uzyskać pełny obraz Wietnamu, który wojnę ma już dawno za sobą. Następnie czeka nas wizyta w Kambodży. Tajemnicze państwo Khmerów ze stolicą w Angkorze niegdyś obejmowało tereny Tajlandii, Laosu i Wietnamu. To tutaj zachowało sięnajwięcej zabytków dawnego imperium. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje słynny Angkor Wat - największa świątynia świata. Zobaczymy również jak płynie życie w domach na wodzie na Jeziorze Tonle Sap. Następnie zrelaksujemy się na pięknych plażach wyspy Ko Rong Samloen. Na koniec w Phnom Penh odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży oraz poznamy historię miasta.

 

TERMIN: wiosna\jesień       CZAS TRWANIA: 18 DNI       CENA: 6700 PLN + 1550 USD 

 

TRASA:

Hanoi – Zatoka Halong – Danang - Hoi An – My Son – Góry Ba Na - Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Cu Chi (tunele Wietkongu) – Siem Reap (Angkor) – Jezioro Tonle Sap – Ko Rong Samloen - Phnom Penh

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot do Hanoi, zakwaterowanie w starej części stolicy i chwila odpoczynku. Wieczorem czeka nas spacer wzdłuż jeziora Hoan Kiem oraz pierwsze spotkanie z pyszną wietnamską kuchnią. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3 Wcześnie rano przejazd nad Zatokę Halong. Przesiadka na statek i rejs po malowniczej zatoce. Zobaczymy między innymi jaskinie, wioski rybackie na wodzie, a wszystko w otoczeniu przepięknych wapiennych form skalnych wystających ponad poziom morza. Nocleg w kajutach na statku.

Dzień 4 Powrót do Hanoi i dalsze zwiedzanie miasta - Dom i Mauzoleum Ho Chi Minha oraz Świątynia Jednego Filara. Następnie odwiedzimy Świątynię Literatury. Wieczorem udamy się na spektakl miejscowego teatru lalek na wodzie. Nocleg w Hanoi.

Dzień 5 Rano przelot do miejscowości Danang i dalej przejazd do Hoi An. Po południu spacer izwiedzanie urokliwego miasteczka, w którym można odnaleźć wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie i co ciekawe polskie. Nocleg w Hoi An.

Dzień 6 Rano przejazd do My Son, intelektualnego i religijnego centrum dynastii Czamów. Zwiedzanie ruin kompleksu świątynnego. Po południu powrót do Hoi An, czas wolny na spacery i zakupy. Nocleg w Hoi An.

Dzień 7 Rano przejazd w góry Ba Na, zobaczymy między innymi słynny „Złoty Most”. Po południu przelot do Ho Chi Minh i krótki spacer w poszukiwaniu kolonialnej zabudowy dawnego Sajgonu – Teatr Miejski, Ratusz, Katedra Notre Dam. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 8 Rano odwiedzimy słynne tunele Wietkongu w Cu Chi. Po południu kontynuujemy zwiedzanie Sajgonu. Zobaczymy między innymi Muzeum Reunifikacji i Wojny Wietnamskiej. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 9 Całodniowa wycieczka po delcie Mekongu. Pływając łodziami po jednej z największych deltświata, przyjrzymy się z bliska życiu jej mieszkańców oraz skosztujemy lokalnych wyrobów. Na nocleg wracamy do Ho Chi Minh.

Dzień 10 Rano przelot do Siem Reap w Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu, następnie przejazd nad Jezioro Tonle Sap i wizyta w wiosce na palach, gdzie całe społeczności żyją dosłownie na wodzie. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 11 Wcześnie rano zaczynamy zwiedzanie kompleksu Angkor. Odwiedzimy kilka świątyń, a wśród nich najcenniejsze: Angkor Wat z ogromnymi wieżami i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami; Bajon z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi; Ta Prohm, porośniętą ogromnymi drzewami, których konary nadal oplatają wiele elementów kamiennych konstrukcji. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 12 Przelot na południe Kambodży i przeprawa łodzią na rajską wyspę Ko Rong. Zakwaterowanie w dobrym resorcie przy plaży i relaks. Nocleg na wyspie.

Dzień 13 - 14 Odpoczynek na wyspie, dla chętnych wycieczki kajakami, nurkowanie z maską i rurką lub z całym akwalungiem. Noclegi w resorcie na wyspie.

Dzień 15 Przejazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po stolicy. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 16 Rano zobaczymy Pałac królewski i Srebrną Pagodę. Odwiedzimy także miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Spacer po centrum stolicy, gdzie zobaczymy wzgórze Phnom, a ponadto architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze Manivonga. 

Dzień 17 Wylot i powrót do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE:

 • wszystkie przeloty

 • organizację wyjazdu oraz opiekę doświadczonego pilota i przewodnika 

 • wszystkie przejazdy podczas wyprawy (łodzie, minibusy, ryksze itp.)

 • wszystkie noclegi ze śniadaniami (hotele i resorty, pokoje 2 osobowe)

 • wszystkie koszty organizacyjne podczas wyprawy (bilety wstępów, wizę kambodżańską oraz wizęwietnamską)

 • brak dodatkowych „ukrytych” kosztów

 • opiekę doświadczonego przewodnika

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia oprócz śniadań – szacowany koszt ok. 15 USD na dzień

 • wydatków własnych i dodatkowych atrakcji (nurkowanie, kurs gotowania itp)

 • ubezpieczenia KL i NNW

Wyjazd do Wietnamu można połączyć z wizytą w Laosie. Mało znany kraj na mapie Azji Południowo - Wschodniej ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to niesamowita przyroda oraz fantastyczni i gościnni mieszkańcy.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Wycieczka do Wietnamu i Kambodży z Jarkiem Czakańskim przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na początek wspaniała zatoka Halong i nocleg na luksusowej łodzi, do tego malowanicze miasteczko Hoi An, a na koniec nowoczesny Sajgon pozwoliło nam w pełni zrozumieć dzisiejszy szybko rozwijający się kraj. Jarek ciekawie opowiada o historii danych miejsc co pozwala lepiej wczuć się w dzisiejszą sytuację na miejscu. Oczywiście jednym z ważniejszych elementów na wyjazdach jest jedzenie i tu również niezawodny jest nasz pilot, który zabierał nas w często nieoczywiste miejsca by spróbować lokalnych przysmaków. Na koniec wyjazdu zobaczyliśmy wspaniały kompleks świątyń Angkor i odpoczęliśmy na rajskiej plaży na wyspie Ko Rong Samloen. Wspaniały wyjazd, polecam!