Himalajskie krajobrazy, hinduistyczne i buddyjskie świątynie, dżungla parków narodowych i wspaniali ludzie. To właśnie jest Nepal. Niestety ostatnie lata to ciąg katastrof naturalnych, które nawiedziły ten kraj. Jednakże najlepiej jak możemy przyczynić się do odbudowy i pomocy mieszkańcom to właśnie podróż w tamten rejon. Podczas wyjazdu zobaczymy Katmandu oraz stare stolice w Patanie i Bhaktapurze. Zajrzymy do Parku Narodowego Chitwan, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy nosorożce. Odwiedzimy słynną Pokharę, z okolic której będziemy podziwiać Annapurnę oraz inne okoliczne himalajskie szczyty. Chętni będą mogli przelecieć wzdłuż Himalajów żeby zobaczyć z okien samolotu najwyższy szczyt świata.

 

TERMIN: wiosna\jesień    CZAS TRWANIA: 12 DNI      CENA: 6500 PLN + 700 USD

 

TRASA:

KATMANDU – PATAN – PARK NARODOWY CHITWAN – POKHARA - BHAKTAPUR - KATMANDU

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Warszawy do Katmandu, transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i spacer po okolicy. Nocleg w Katmandu. 

Dzień 3 Zwiedzanie miasta. Całodniowa wycieczka do najciekawszych miejsc w dolinie Kathmandu. Po śniadaniu udajemy się do największej w Nepalu stupy buddyjskiej – Bodhnath. Odwiedzimy także sąsiadujące z Kathmandu miasto Patan oraz świątynię małp – Swayambhunath. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 4 Przejazd z Kathmandu do Parku Narodowego Chitwan. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w bungalowach. Po południu wizyta w lokalnej wiosce oraz spacer nad rzeką na punkt widokowy. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 5 Tego dnia czekają na nas liczne atrakcje w Parku Chitwan: spływ canoe o świcie po rzece Rapti, obserwowanie ptaków, spacer po dżungli, obserwacja krokodyli, nosorożców i słoni. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 6 Przejazd do Pokhary. Z okien autobusu będziemy mogli przyglądać się życiu nepalskiej wsi. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po okolicy. Nocleg w Pokharze.

Dzień 7 Rano udamy się na wschód słońca na punkt widokowy Sarankot, z którego będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri oraz niemal wszystkie szczyty Annapurny. Tego samego dnia wizyta w muzeum górskim oraz wodospad Devi's Fall i panorama miasta spod stupy pokoju. Dla chętnych lot na paralotni. Nocleg w Pokarze.

Dzień 8 Całodniowy spacer w okolicach Pokhary, podczas którego będziemy mieli możliwość zobaczenia z bliska nepalskiej prowincji. Nocleg w Pokharze.

Dzień 9 Przelot do Katmandu, czas wolny na samodzielne spacery po mieście. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 10 Dla chętnych o świcie przelot samolotem nad Himalajami z widokiem na Mount Everest. Po śniadaniu przejazd do świątyni Pashupatinah. Po południu zwiedzimy Bhaktapur - trzecie królewskie miasto w Dolinie Kathmandu. Wieczorem powrót do Kathmandu na nocleg.

Dzień 11 Czas wolny, dla chętnych rafting na jednej z okolicznych rzek. Nocleg w Katmandu.

Dzień 12 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie bilety lotnicze 
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu 
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • wszystkie wstępy 
 • noclegi w hotelach (ze śniadaniami)

 CENA NIE OBEJMUJE: 

 • wizy do Nepalu - 25 USD
 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 20 USD 
 • lotu samolotem nad Himalajami (około 150 USD)
 • lotu na paralotni (80 - 140 USD w zależności od długości lotu)
 • raftingu (ok. 70 USD)
 • ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków 

 

Himalajskie krajobrazy, hinduistyczne i buddyjskie świątynie i wspaniali ludzie. To właśnie jest Nepal. Niestety ostatnie lata to ciąg katastrof naturalnych, które nawiedziły ten kraj. Jednakże najlepiej jak możemy przyczynić się do odbudowy i pomocy mieszkańcom to właśnie podróż w tamten rejon. Podczas wyjazdu zobaczymy Katmandu oraz stare stolice w Patanie i Bhaktapurze. . Odwiedzimy słynną Pokharę, z okolic której będziemy podziwiać Annapurnę oraz inne okoliczne himalajskie szczyty. Chętni będą mogli przelecieć wzdłuż Himalajów żeby zobaczyć z okien samolotu najwyższy szczyt świata. Drugą cześć wyjazdu spędziemy w mistycznym Tybecie. Zaczniemy od Lhasy oraz okolicznych klasztorów. Dalej przez liczne przełęcze dostaniemy się do Bazy pod Everestem. Na koniec przekroczymy granicę i wrócimy do Katmandu. 

 

TERMIN: wiosna\jesień    CZAS TRWANIA: 17 DNI      CENA: 6900 PLN + 2100 USD

 

TRASA:

KATMANDU – PATAN – POKHARA - BHAKTAPUR - KATMANDU - LHASA - GYANTSE - SHIGATSE - BAZA POD EVERESTEM - TINGRI - GYIRONG - KATMANDU

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Warszawy do Katmandu, transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i spacer po okolicy. Nocleg w Katmandu. 

Dzień 3 Zwiedzanie miasta. Całodniowa wycieczka do najciekawszych miejsc w dolinie Kathmandu. Po śniadaniu udajemy się do największej w Nepalu stupy buddyjskiej – Bodhnath. Odwiedzimy także sąsiadujące z Kathmandu miasto Patan oraz świątynię małp – Swayambhunath. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 4 Przejazd do Pokhary. Z okien autobusu będziemy mogli przyglądać się życiu nepalskiej wsi. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po okolicy. Nocleg w Pokharze.

Dzień 5 Rano udamy się na wschód słońca na punkt widokowy Sarankot, z którego będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri oraz niemal wszystkie szczyty Annapurny. Tego samego dnia wizyta w muzeum górskim oraz wodospad Devi's Fall i panorama miasta spod stupy pokoju. Dla chętnych lot na paralotni. Nocleg w Pokarze.

Dzień 6 Całodniowy spacer w okolicach Pokhary, podczas którego będziemy mieli możliwość zobaczenia z bliska nepalskiej prowincji. Nocleg w Pokharze.

Dzień 7 Przelot do Katmandu, czas wolny na samodzielne spacery po mieście. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 8 Przelot z Katmandu do Lhasy w Tybecie. Zakwaterownie w hotelu i czas wolny na spacery. Nocleg w Lhasie.

Dzień 9 Tego dnia odwiedzimy byłą rezydencję Dalajlamy czyli Pałac Potala. Następnie udamy się do świątyni Jokhang oraz na stary market. Nocleg w Lhasie.

Dzień 10 Dziś odwiedzimy dwa tybetańskie klasztory. Na początek udamy się do klasztoru Drepung a po południu zobaczymy klasztor Sera. Nocleg w Lhasie.

Dzień 11 Przejazd  z Lhasy do Shigatse. Po drodze miniemy przełęcz Gampala (4790m n.p.m.). Po drodze zobaczymy jezioro Yamdrok oraz zatrzymamy się w Gyantse, żeby zwiedzić klasztor Pelkor. Nocleg w Shigatse.

Dzień 12 Zaczynamy od porannej wizyty w klasztorze Tashilunpo. Dalej przejazd przez 3 przełęcze - Sola (4600m n.p.m.),  Gyatsola (5248m n.p.m.) oraz Gawula (5198m n.p.m.) do Bazy pod Everestem (5200 mn.p.m.). Czeka nas niesamowity widok na Himalaje oraz nocleg w jednym z lokalnych schronisk.

Dzień 13 Rano czeka nas niesamowity wschód słońca nad Himalajami, następnie zobaczymy klasztor Rongbuk oraz odwiedzimy bazę pod Everestem. Dalej czeka nas przejazd w stronę granicy z Nepalem. Po drodze wspaniały punkt widokowy na Sziszapangmę oraz jezioro Pekutso. Nocleg w Kyirong.

Dzień 14 Przejazd do granicy, opuszczamy Tybet i jedziemy do Katmandu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Katmandu.

Dzień 15 Dla chętnych o świcie przelot samolotem nad Himalajami z widokiem na Mount Everest. Po śniadaniu przejazd do świątyni Pashupatinah. Po południu zwiedzimy Bhaktapur - trzecie królewskie miasto w Dolinie Kathmandu. Wieczorem powrót do Kathmandu na nocleg.

Dzień 16 Czas wolny, dla chętnych rafting na jednej z okolicznych rzek. Nocleg w Katmandu.

Dzień 17 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie bilety lotnicze 
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu 
 • kompleksową obsługę lokalnego biura podróży podczas zwiedzania Tybetu
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • wszystkie wstępy 
 • noclegi w hotelach (ze śniadaniami)

 CENA NIE OBEJMUJE: 

 • wizy do Nepalu - 25 USD
 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 20 USD 
 • lotu samolotem nad Himalajami (około 150 USD)
 • raftingu (ok. 70 USD)
 • ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków 

Wyjazd do Nepalu można połączyć z kilkudniowym pobytem w cały czas tajemniczej dla mieszkańców Zachodu krainie jaką jest Bhutan.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Wyjazd do Kalkuty, Bangladeszu i Nepalu był już kolejnym, na który wybrałam się z Jarkiem Czakańskim. Jarek w perfekcyjny sposób organizuje swoje wyprawy. Wszystko jest dopracowane w każdym calu. Wyprawy z nim to poznawanie prawdziwego oblicza danego kraju, a nie tylko oglądanie rzeczywistości zza szyby klimatyzowanego autokaru. I tak było i tym razem. Podróż rozpoczęła się w Kalkucie mieście pełnym kontrastów. W Bangladeszu spotkała nas niesamowita przygoda płynęliśmy tradycyjną łodzią parową, co było dość ekstremalnym przeżyciem. Jednak pozwoliło nam to poznać ludzi i trudy ich codziennego życia. Banglijczycy mimo, że są jednym z najbiedniejszych narodów świata i mieszkają w bardzo dużym zagęszczeniu są niesamowicie życzliwi i uśmiechnięci. Ostatnim celem naszej podróży był Nepal, gdzie zobaczyliśmy jego wspaniałe zabytki kultury i niesamowitą przyrodę oraz co oczywiste Himalaje. Cała podróż to niezapomnianych 20 dni w świetnym towarzystwie (grupy Jarka zazwyczaj są bardzo małe i elitarne, co pozwala lepiej odczuć uroki podróżowania).