Wyprawa po zachodnim USA - od Los Angeles, przez zachodnie parki narodowe, aż do San Francisco. Po drodze zobaczymy wszystko, co najciekawsze w tej części Stanów: Dolinę Śmierci, Drogę 66, Wielki Kanion i szalone Las Vegas, Dolinę Monumentów i Park Łuków Skalnych. Odwiedzimy słynną Aleję Gwiazd w Hollywood, zjemy w lokalnych restauracjach, przelecimy helikopterem nad Wielkim Kanionem, zagramy w kasynach w Las Vegas, zajrzymy do stolicy Mormonów w Salt Lake City oraz posłuchamy muzyki na żywo w jednym z klubów San Francisco. Oprócz tego zajrzymy także do mniej znanych, a również pięknych parków i rezerwatów oraz małych miasteczek. Wszystko to w małej, prywatnej grupie.

 

TERMIN: wiosna / jesień    CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 6900 PLN + 1900 USD

 

TRASA:

LOS ANGELES - STUDIO UNIVERSAL - PARK NARODOWY DOLINY ŚMIERCI - LAS VEGAS - TAMA HOOVERA - WIELKI KANION - KANION ANTYLOPY - DOLINA MONUMENTÓW - PARK NARODOWY ŁUKÓW SKALNYCH - SALT LAKE CITY - SAN FRANCISCO

 

PROGRAM

Dzień 1 Przelot do Los Angeles. Zakwaterowanie w hotelu. Ewentualnie wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Los Angeles.

Dzień 2 Całodzienne zwiedzanie Los Angeles. Przejazd do Obserwatorium Grifffitha z widokiem na słynny napis „Hollywood”. Dalej centrum i najstarsza część miasta czyli Olvera Street oraz spacer po dzielnicy finansowej. Obiad w kultowym Santa Monica, a wieczór na słynnej Alei Gwiazd. Nocleg w Los Angeles.

Dzień 3 Rano wizyta w słynnym Universal Studios, zobaczymy jak się robi filmy w Hollywood. Po południu przejazd w stronę Parku Narodowego Doliny Śmierci. Nocleg w hotelu na trasie.

Dzień 4 Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenia, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Dalej droga prowadzi do gwarnego i dynamicznego Las Vegas. Czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 5 Rano spacer po mieście, dla chętnych wizyta w licznych sklepach i outletach Las Vegas. Wieczorem czas wolny, można skorzystać z licznych atrakcji Las Vegas. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do Williams - miasteczka na słynnej Route 66. Po drodze obejrzymy też imponującą Tamę Hoovera. Wieczorem kolacja w typowej amerykańskiej restauracji. Nocleg w Williams.

Dzień 7 Rano dla chętnych lot helikopterem nad kanionem (koszt około 200 USD). Następnie odwiedzamy większość punktów widokowych Wielkiego Kanionu. Krótki spacer szlakiem wzdłuż krawędzi. Po południu przejazd do miejscowości Page na nocleg. 

Dzień 8 Rano zobaczymy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo, niesamowity Kanion Antylop. Potem staniemy na punkcie widokowym „Horseshoe Bend” ze wspaniałym widokiem na zakole rzeki Kolorado. Następnie przejedziemy przez znaną z westernów Dolinę Monumentów. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Arches (Parku Narodowego Łuków Skalnych).

Dzień 9 Zwiedzamy Park Narodowy Arches (Park Narodowy Łuków Skalnych). Po południu przejazd do Salt Lake City. Nocleg w mieście.

Dzień 10 Zwiedzanie Salt Lake i okolicy, zobaczymy między innymi: Centrum Religijne składające się ze świątyni i muzeum historycznego, ratusz i centrum miastao oraz park olimpijski. Nocleg w Salt Lake City. 

Dzień 11 Przelot z Salt Lake do San Francisco. Zakwaterowanie w hotelu i jeśli czas pozwoli to krótki spacer po mieście.

Dzień 12 - 13 Zwiedzanie San Francisco – przejazd słynnym tramwajem (cable car), dzielnica Fisherman Wharf, zwiedzanie Alcatraz, most Golden Gate, spacery po centrum i Chinatown. Odwiedzimy również park Golden Gate oraz urokliwe Sausalito. Noclegi w San Francisco.

Dzień 14 - 15 Wylot z San Francisco i powrót do Poslki. Zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie (Warszawa - Los Angeles; San Francisco - Warszawa; Salt Lake City - San Francisco)
 • hotele i motele na całej trasie (ze śniadaniami)
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • wynajęcie komfortowego busa oraz koszty paliwa i parkingów
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu oraz wszystkie wycieczki zawarte w programie 
 • wszystkie wstępy

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia i wydatków własnych (około 50 USD na dzień)
 • lotu nad Kanionem (około 230 USD)
 • ubezpieczenia KL i NNW


Wyprawa po wschodnim USA - od Waszyngtonu, Filadelfii i Nowego Jorku po wodospad Niagara i plaże Miami. Zjemy w lokalnych restauracjach przespacerujemy się wśród wieżowców Manhattanu, podplyniemy statkiem pod wodospad Niagara oraz posłuchamy muzyki na żywo w jednym z klubów Nowego Jorku. Oprócz tego zajrzymy także do mniej znanych rezerwatów oraz małych miasteczek. Wszystko to w małej, prywatnej grupie.

 

TERMIN: wiosna / lato / jesień    CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 6900 PLN + 1900 USD

 

TRASA:

CHICAGO - BUFFALO - WODOSPADY NIAGARA - NOWY JORK - FILADELFIA - WASZYNGTON - ORLANDO -  PRZYLĄDEK CANAVERAL I CENRUM NASA - PARK NARODOWY EVERGLADES - KEY WEST - MIAMI

 

PROGRAM

Dzień 1 Wylot do Chicago. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście oraz wizyta w jednym ze słynnych klubów jazzowych. Nocleg w Chicago.

Dzień 2 Cały dzień zwiedzamy miasto. Zobaczymy między innymi polską dzielnicę Jackowo, pospacerujemy po centrum ekskluzywną ulicą Magnificent Mile. Zobaczymy jeden z najwyższych budynków świata Willis Tower. Na koniec czeka nas rejs po rzece Chicago podczas, którego można podziwiać architekturę i panoramę miasta. Nocleg w Chicago.

Dzień 3 Przelot do Buffalo i przejazd pod wodospady Niagara. Tego dnia eksplorujemy amerykańską stronę wodospadów. Przepłyniemy łodzią pod samą „ścianę wody”. Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 4 Rano przejdziemy pieszo przez most łączący USA i Kanadę, żeby podziwiać wodospady od kanadyjskiej strony. Wieczorem przelot do Nowego Jorku na nocleg.

Dzień 5 - 6 Zwiedzanie Nowego Jorku, m.in. Manhattan: Times Square, Wall Street, Central Park, Chinatown, Little Italy, przepłyniemy promem na Staten Island z pięknym widokiem na wieżowce Nowego Jorku, dla chętnych lot helikopterem nad Manhattanem. Noclegi w Nowym Jorku.

Dzień 7  Przejazd i zwiedzanie Filadelfii - kolebki Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy Independence Hall, w którym podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA oraz Dzwon Wolności. Przejazd na nocleg do Waszyngtonu.

Dzień 8 Cały dzień zwiedzamy stolicę USA. Zaczniemy od cmentarza Arlington. Następnie spacer przez główną ulicę miasta The Mall. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Lincolna, Budynek Kongresu, Biały Dom oraz pomniki ofiar wojennych. Nocleg w Waszyngtonie.

Dzień 9 Przelot do Orlando i przejazd na przylądek Canaveral, gdzie zwiedzamy centrum lotów kosmicznych NASA im. Kennedy`ego. Następnie przejazd na nocleg w okolice parku narodowego Everglades.

Dzień 10 Odwiedzimy największe lasy namorzynowe Ameryki, królestwo aligatorów i ptactwa wodnego w Parku Narodowym Everglades. Zobaczymy Ernest Coe Visitor Center, następnie spacer po Anhinga Trail oraz wycieczka łodzią napędzaną śmigłem po mokradłach. Następnie przejazd w okolice Key West na nocleg.

Dzień 11 Na Key West czeka nas spacer słynną Duval Street z licznymi pubami i restauracjami. Odwiedzimy najdalej na południe wysunięty punkt USA. Wieczorem przejazd do Miami. Nocleg w hotelu przy plaży.

Dzień 12 - 13 Czas na relaks na plażach Miami. Dla chętnych zwiedzanie miasta oraz czas na zakupy w licznych outletach. Noclegi w hotelu przy plaży.

Dzień 14 - 15 Wylot z Miami i powrót do Polski. 

 

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie (Warszawa - Chicago; Miami - Warszawa; Chicago - Buffalo; Buffalo - Nowy Jork; Waszyngton - Orlando)
 • hotele i motele na całej trasie (ze śniadaniami)
 • opiekę doświadczonego pilota (Jarosław Czakański)
 • wynajęcie komfortowego busa oraz koszty paliwa i parkingów
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu oraz wszystkie wycieczki zawarte w programie (rejs w Chicago, park rozrywki w Orlando, rejs pod Niagarę, wycieczka łodzią po parku Everglades, Centrum NASA)
 • wszystkie wstępy

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia i wydatków własnych (około 50 USD na dzień)
 • lotu helikopterem nad Manhatanem (około 250 USD)
 • ubezpieczenia KL i NNW


Magiczne Hawaje przyciągają turystów z całego świata. Wulkany, piękne plaże, wspaniałe krajobrazy i gościnni mieszkańcy to wszystko znajdziemy na rajskich wyspach Pacyfiku. Miłośnicy sportów wodnych również nie będą się nudzić: pływanie z maską i rurką, nurkowanie, surfing i wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu. Odwiedzimy cztery główne wyspy co da nam wspaniały obraz całego archipelagu. Oczywiście będzie też czas na relaks na plaży.

 

TERMIN: wiosna\jesień    CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 12000 PLN + 2300 USD

 

TRASA:

WYSPA HAWAII – WYSPA MAUI – WYSPA KAUAI – WYSPA OAHU

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Polski na największą z wysp hawajskich – Hawaii inaczej zwaną Wielką Wyspą. Zakwaterowanie w hotelu w miesjcowości Kona i odpoczynek po podróży. Nocleg w Kona.

Dzień 3 Przejazd przez centralną część wyspy. Po dordze zobaczymy dwa najwyższe hawajskie wulkany - Mauna Kea i Mauna Loa. Krótki postój przy wodospadzie Rainbow. Przerwa na lunch i spacer po miejscowości Hilo. Następnie przejazd i spacer do wodospadu Akaka Falls. Na koniec dnia relaks na pieknej plaży Hapuna. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 Rano przejazd do jednej z lokalnych plantacji kawy. Następnie eksplorujemy to co na wyspie najciekawsze czyli Park Narodowy Wulkanów Hawaii. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5 Przelot na Maui. Zakwaterowanie w hotelu przy jednej z pięknych plaż wyspy. Czas na zasłużony relaks.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka po wyspie. Wcześnie rano wjedziemy na wierzchołek krateru Haleakala ze wspaniałymi wiodokami na całą wyspę. Dalej przejazd do Valley State Park, gdzie po krótkim spacerze zobaczymy Maui Iao Needle. Po południu wizyta w misateczku Lahaina. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7 Czas wolny na relaks na plaży. Dla chętncyh przejazd niesamowitą drogą do miejscowości Hana (tzw. Road to Hana). Po drodze postój w surferskim miasteczku Paia. Następnie wodospady Twin. Przerwa na lunch w Hana a na koniec dnia spacer do niesamowitego wodospadu Waimoku. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 8 Przelot na Kauai. Zakwaterownie w hotelu i czas wolny na relaks. Nocleg.

Dzień 9 Całodzienna wycieczka po wyspie. Zobaczymy niesamowity Kanion Waimea. Następnie odwiedzimy zabytkowe stare miasteczko Koloa. Po południu odwiedzimy lokalną wytwórnię rumu oraz zobacztymy dwa wodospady - Wailua i Opaeka. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10 Rano dla chętnych przelot helikopterem nad Kanionem Waimea oraz Wybrzeżem Napali. Następnie przejazd do latarnia morskiej Kilauea Point stojąca na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków. Dalej przejazd do niesamowitego misateczka Hanalei, czas wolny na spcery i ewentualne zakupy. Po południu wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin. Dzień zakończymy zachodem słońca na plaży Kee. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 11 Wylot do Honolulu. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy wypoczynkowej Waikiki. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg w Waikiki.

Dzień 12 Rano dla chętnych przejazd do Zatoki Hanauma, gdzie w błękitnych wodach można pływać z maską i rurką wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Po południu zwiedzanie Pearl Harbor. Następnie odwiedzimy centrum Honolulu. Spacer przes Chinatown oraz okolice placu Iolani i Ratusza. Nocleg w Waikiki.

Dzień 13 Rano zdobędziemy Diamond Head – słynny krater ze wspaniały widokiem na plażę Waikiki. Następnie objazd wyspy. Zobaczymy Ogrody Botaniczne Wahiawa, miasteczko Haleiwa oraz Dolinę Świątyń. Powrót do miasta i nocleg w Waikiki.

Dzień 14 - 15 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie bilety lotnicze 
 • wynajęcie samochodu na większą część trasy po Hawajach (komfortowy 12 osobowy van) 
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu 
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • opłaty drogowe, parkingowe, koszty paliwa
 • wszystkie wstępy 
 • noclegi w hotelach (ze śniadaniami)

 CENA NIE OBEJMUJE: 

 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 50 USD 
 • lotu helikopterem nad Wyspą Kauai (około 250 USD)
 • ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków 

 

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Zwiedzić Stany Zjednoczone - to marzenie towarzyszyło mi od zawsze. Ale jak zobaczyć w ciągu 23 dni: Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Salt Lake City, Chicago, Filadelfię, Waszyngton, Nowy Jork, a do tego oszałamiające cuda natury: Yosemite, Dolinę Śmierci, Wielki Kanion, Łuki Skalne, Grand Teton, Yellowstone, Kanion Antylop, Monument Valley, Badlands, nieziemski park Bryce, Niagarę…(a to nie koniec). Okazało się, że to się da zrealizować! Jarek Czakański jest wręcz genialnym organizatorem - zaplanować TAKĄ trasę, z taką ilością punktów „obowiązkowych”, spełnić wszystkie obietnice (bez najmniejszego odstępstwa od zaproponowanego planu!) … O nie, przepraszam, były jeszcze extra radości: Dolina Krzemowa i odwiedziny w Google i Stanford Uv., niezapomniane koncerty: bluesowy w klimatycznej knajpie w San Francisco, u Mormonów w Salt Lake City, jazzowy w kultowym klubie w Chicago. Wioząc nas samochodem prawie 10 tysięcy kilometrów, robił to jednakowo mistrzowsko, czy to na bezdrożach ogromnych parków narodowych, czy w centrum Nowego Jorku. Niech jako ostateczny dowód na wręcz niezwykłe umiejętności i przymioty Jarka posłuży zdarzenie w Yellowstone. Na wybuchający z różną, trudną do przewidzenia częstotliwością gejzer Old Faithful tłumy czekają cierpliwie godzinami. No ale kiedy przychodzi Jarek ze swoją grupą gejzer wybucha jak na komendę… a nawet powtarza swój spektakl, gdy mijamy go kończąc zwiedzanie parku. To kiedy Jarku organizujesz następny wyjazd?

 

Ania S., Październik 2016

Przygoda życia w Parkach Narodowych USA. Świetnie przygotowana trasa po zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Opróćz parków i niesamowitej przyrody widzieliśmy Los Angeles i dynamiczne Las Vegas oraz interesujące Salt Lake City. Wyjazd w prywatnej grupie znajomych dał nam możliwość spędzania czasu tak jak lubimy najbardziej, nie w pośpiechu ale spokojnie z czasem wolnym na wypicie kawy i refleksję nad miejscami, które odwiedzamy. Szczerze polecam wyjazd z tym przewodnikiem bo nikt inny nie potrafi tak czytać grupy i dostosowaywać planu do grupy jak Jarek.