Wyprawa po zachodnim USA - od Los Angeles, przez zachodnie parki narodowe, aż do San Francisco. Po drodze zobaczymy wszystko, co najciekawsze w tej części Stanów: Dolinę Śmierci, Drogę 66, Wielki Kanion i szalone Las Vegas, Dolinę Monumentów i Park Łuków Skalnych oraz Park Bryce i Zion. Odwiedzimy słynną Aleję Gwiazd w Hollywood, zjemy w lokalnych restauracjach, przelecimy helikopterem nad Wielkim Kanionem, zagramy w kasynach w Las Vegas oraz posłuchamy muzyki na żywo w jednym z klubów San Francisco. Oprócz tego zajrzymy także do mniej znanych, a również pięknych parków i rezerwatów oraz małych miasteczek. Wszystko to w małej, prywatnej grupie.
 
 

Wyprawa po wschodnim USA - od Waszyngtonu, Filadelfii i Nowego Jorku po wodospad Niagara i plaże Miami. Zjemy w lokalnych restauracjach przespacerujemy się wśród wieżowców Manhattanu, podplyniemy statkiem pod wodospad Niagara oraz posłuchamy muzyki na żywo w jednym z klubów Nowego Jorku. Oprócz tego zajrzymy także do mniej znanych rezerwatów oraz małych miasteczek. Wszystko to w małej, prywatnej grupie.

Wyprawa po USA - od Los Angeles, przez zachodnie parki narodowe, aż do Nowego Jorku. Po drodze zobaczymy wszystko, co najciekawsze w tej części Stanów: Dolinę Śmierci, Drogę 66, Wielki Kanion i szalone Las Vegas, Dolinę Monumentów i Park Łuków Skalnych oraz Park Bryce i Zion. Odwiedzimy słynną Aleję Gwiazd w Hollywood, zjemy w lokalnych restauracjach, przespacerujemy się wśród wieżowców Manhattanu, zagramy w kasynach w Las Vegas oraz posłuchamy muzyki na żywo w jednym z klubów Nowego Jorku. Oprócz tego zajrzymy także do mniej znanych, a również pięknych parków i rezerwatów oraz małych miasteczek. Wszystko to w małej, prywatnej grupie.
 
 

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców oraz spróbowania lepszego zrozumienia lokalnej rzeczywistości.   

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca.  

Wersja sport bazuje na aktywnym spędzeniu czasu. Może to być tylko dodatek do wersji trampingowej lub klasycznej albo wyprawa typowo przygodowa. Wybór aktywności jest praktyczne nieograniczony poczynając od trekkingów w Himalajach, przez raftingi po rzekach Nepalu, przejazdy na rowerach lub motorach, safari nurkowe lub kitesurfingowe na Filipinach i wiele wiele innych możliwości.  

Zwiedzić Stany Zjednoczone - to marzenie towarzyszyło mi od zawsze. Ale jak zobaczyć w ciągu 23 dni: Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Salt Lake City, Chicago, Filadelfię, Waszyngton, Nowy Jork, a do tego oszałamiające cuda natury: Yosemite, Dolinę Śmierci, Wielki Kanion, Łuki Skalne, Grand Teton, Yellowstone, Kanion Antylop, Monument Valley, Badlands, nieziemski park Bryce, Niagarę…(a to nie koniec). Okazało się, że to się da zrealizować! Jarek Czakański jest wręcz genialnym organizatorem - zaplanować TAKĄ trasę, z taką ilością punktów „obowiązkowych”, spełnić wszystkie obietnice (bez najmniejszego odstępstwa od zaproponowanego planu!) … O nie, przepraszam, były jeszcze extra radości: Dolina Krzemowa i odwiedziny w Google i Stanford Uv., niezapomniane koncerty: bluesowy w klimatycznej knajpie w San Francisco, u Mormonów w Salt Lake City, jazzowy w kultowym klubie w Chicago. Wioząc nas samochodem prawie 10 tysięcy kilometrów, robił to jednakowo mistrzowsko, czy to na bezdrożach ogromnych parków narodowych, czy w centrum Nowego Jorku. Niech jako ostateczny dowód na wręcz niezwykłe umiejętności i przymioty Jarka posłuży zdarzenie w Yellowstone. Na wybuchający z różną, trudną do przewidzenia częstotliwością gejzer Old Faithful tłumy czekają cierpliwie godzinami. No ale kiedy przychodzi Jarek ze swoją grupą gejzer wybucha jak na komendę… a nawet powtarza swój spektakl, gdy mijamy go kończąc zwiedzanie parku. To kiedy Jarku organizujesz następny wyjazd?

Ania Sowińska, Październik 2016

Przygoda życia w Parkach Narodowych USA. Świetnie przygotowana trasa po zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Opróćz parków i niesamowitej przyrody widzieliśmy Los Angeles i dynamiczne Las Vegas oraz interesujące Salt Lake City. Wyjazd w prywatnej grupie znajomych dał nam możliwość spędzania czasu tak jak lubimy najbardziej, nie w pośpiechu ale spokojnie z czasem wolnym na wypicie kawy i refleksję nad miejscami, które odwiedzamy. Szczerze polecam wyjazd z tym przewodnikiem bo nikt inny nie potrafi tak czytać grupy i dostosowaywać planu do grupy jak Jarek.