Japonia to kraj kontrastów, które pozostają ze sobą w harmonii. Oszałamiająco nowoczesne miasta przyszłości i stare świątynie, gdzie tradycja spokojnie trwa przez wieki. Doświadczymy udogodnień najnowszych technologii, które są powszechne w życiu codziennym Japończyków w Tokio. Zobaczymy także majestatyczny stożek świętej góry Fuji-San. Poznamy wciąż żywe tradycje japońskiej kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i harmonijne ogrody w Kyoto. Odwiedzimy średniowieczny zamek w Himeji oraz spędzimy noc w tradycyjnym japońskim ryokanie, skosztujemy lokalnej kuchni oraz tradycyjnych trunków, dowiemy się więcej o tragicznej historii Hiroszimy i przespacerujemy się wąskimi uliczkami urokliwej Miyajimy. Na koniec czeka nas chwila relaksu na subtropikalnej Okinawie.

 

CZAS TRWANIA: 14 DNI      TERMIN: wiosna/jesień        CENA: 7500 PLN + 2500 USD

 

TRASA:

TOKIO – KIOTO – NARA – ZAMEK HIMEJI – HIROSZIMA – MIYAJIMA – HIROSZIMA – OKINAWA – TOKIO – HAKONE – TOKIO

 

PROGRAM

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Tokio.

Dzień 2 Przylot do stolicy Japonii, zakwaterowanie w hotelu i spacer aklimatyzacyjny po mieście. Zobaczymy między innymi nowoczesne dzielnice Shinjuku oraz Shibuya. Nocleg w Tokio.

Dzień 3 Całodzienne zwiedzanie Tokio. Wczesna wizyta na największym targu rybnym w Japonii. Następnie spacer przez dzielnicę handlową Ginza oraz krótka wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Odwiedzimy również świątynię Asakusa z okresu Edo, jeden z najważniejszych obiektów religijnych w stolicy Japonii. Nocleg w Tokio.

Dzień 4 Wcześnie rano przejazd szybkim pociągiem do Kioto, pełnego obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Odwiedzimy liczne świątynie, przespacerujemy się wąskimi uliczkami starego miasta, gdzie zatrzymał się czas. Wieczór spędzimy w dzielnicy Gion. Nocleg w Kioto.

Dzień 5 Przejazd na zachodnie obrzeża Kioto – Arashiyama. Spacer po bambusowym lesie i wizyta w świątyni Tenryuji. Powrót do miasta i przejazd autobusem do złotej świątyni – Kinkakuji. Po południu prywatna ceremonia parzenia zielonej herbaty (Macha). Przejazd pod Pałac Cesarski i zwiedzanie. Dzień kończymy na wieczornym markecie Nikishi. Nocleg w Kyoto.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka do pierwszej stolicy Japonii- Nara. Zwiedzimy świątynię Todaiji z największym drewnianym budynkiem świata (Pawilon Wielkiego Buddy), a także obejrzymy świątynię Kasuga z VII w. i przyległy do niego park z jeleniami. Do tego odwiedzimy lokalną wytwórtnię sake, z możliwością degustacji różnych odmian tego trunku. Nocleg w Kioto.

Dzień 7 Rano przejazd do Himeji, gdzie zobaczymy najlepiej zachowany średniowieczny japoński zamek. Następnie przejazd pociągiem do Hiroszimy. Krótkie zwiedzanie miasta - Park Pokoju z Kopułą Bomby Atomowej oraz Muzeum Bomby Atomowej. Następnie transfer na wyspę Miyajima. Zakwaterowanie w tradycyjnym japońskim ryokanie. Nocleg na wyspie.

Dzień 8 Spokojny dzień na wypsie Miyajima. Czekają nas spacery wąskimi uliczkami miasta, wizyta przy słynnej bramie Tori zanurzonej w wodzie oraz czas wolny na zakupy i relaks. Nocleg w Miyajima.

Dzień 9 Przejazd do Hiroszimy i przelot na Okinawę. Zakwaterowanie w resorcie na jednej z plaż wyspy. 

Dzień 10 – 11 Relaks w resorcie, a dla chętnych możliwość skorzystania z licznych atrakcji wyspy – snorkeling, nurkowanie, spa itp. Noclegi w resorcie.

Dzień 12 Przelot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na spacery lub zakupy. Nocleg w Tokio.

Dzień 13 Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne (dla chętnych wizyta w tradycyjnej łaźni Onsen) i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio na nocleg.

Dzień 14 Wylot z Tokio i powrót do Polski.

 

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze (Warszawa – Tokio – Warszawa)
 • bilety na szybkie pociągi między miastami
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu
 •  opiekę doświadczonego pilota (Jarek Czakański)
 • noclegi w hotelach ze śniadaniami
 • nocleg w tradycyjnym japońskim Ryokanie
 • wizytę w lokalnej wytwórni sake
 • prywatną ceremonię parzenia herbaty
 • dla chętnych wizyta w tradycyjnej japońskiej łaźni typu Onsen • wszystkie pozostałe wstępy

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 50USD
 • dodatkowych atrakcji na Okinawie
 • ubezpieczenia KL i NNW

Wyjazd do Japonii można połączyć z wizytą w Hong Kongu. Metropolia ta jest połączeniem świata wshodu i zachodu. Tradycja przeplata się z nowoczesnością na każdym kroku.

Wyjazd do Japonii można połączyć z wizytą na Tajwanie - góry, morze i niesamowite widoki. Gorące źródła, barwne świątynie i nocne markety, w których wizyta na długo pozostanie w pamięci.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Moje 10 dni i Japoni to niezapomniane wrazenia wielkich miast:Tokio,Kyoto Hiroszima...nowoczesnosc i historia, takze ta tragiczna. Japonia zafascynowala mnie unikalna mieszanka tradycji z najnowsza technologia, porzadkiem w mega metropoliach i harmonia. Byly geisze,sake, noc w ryokanie i oczywiscie najlepsze sushi na swiecie!Bez watpienia kraj warty zobaczenia. Jesli ma sie szczescie zobaczyc go z doskonalym przewodnikiem, najlepiej w porze kwitnienia wisni zapewniam,bedzie to nadwyczajna podroz!

 

Justyna G., Styczeń 2018

Wzorowa organizacja, niesamowita wiedza pliota odnośnie zwyczajów, kuchni i historii odwiedzanych miejsc. Polecamy serdecznie!!!