Indonezja i jej 17 tysięcy wysp zachwyca różnorodnością kultur, religii, krajobrazów i przyrody. W czasie tej podróży będziemy mieli możliwość poznania zarówno walorów kulturalnych jak i przyrodniczych tego niesamowitego kraju. Zaczniemy od Jawy i olbrzymiej Dżakarty, następnie Yogyakarta i wspaniałe świątynie Borobudur i Prambanan. Na koniec przeprawy przez Jawę zobaczymy wspaniały masyw wulkaniczny Bromo oraz piekielny wulkan Kawah Ijen. Kolejnym punktem będzie Ubud na Bali,gdzie poznamy lepiej kulturę tej wyspy, odwiedzimy świątynie, zobaczymy pola ryżowe i wykąpiemy się przy wodospadach. Dalej czeka nas rejs po Archipelagu Komodo, gdzie spotkamy się oko w oko z wielkimi waranami, a do tego ponurkujemy z maską i rurką na rafie koralowej. Na Flores odwiedzimy wioski i poznamy lokalną kulturę, a do tego zobaczymy kolejne cuda natury, jakimi są trzy jeziora o różnych kolorach w kraterze wulkanu Kelimutu. Na koniec odpoczniemy na jednej z plaż Bali, gdzie będzie możliwośćskorzystania z wielu dodatkowych atrakcji.

 

TERMIN: wiosna/lato/jesień     CZAS TRWANIA: 18 DNI       CENA: 6900 + 1150 USD

 

TRASA:

JAWA (Dżakarta, Yogyakarta, świątynie Borobudur i Prambanan, Wulkan Bromo, Wulkan Ijen) - FLORES (Labuan Bajo, Wulkan Kelimutu, wioska Moni) - ARCHIPELAG KOMODO - BALI (Sanur - Uluwatu  - Seminyak - Jimbaran, dla chętnych wejście na wulkan Agung, nurkowanie lub inne atrakcje, które oferuje wyspa)

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Warszawy do Dżakarty. Przejazd do hotelu. Jeśli czas pozwoli to krótki spacer aklimatyzacyjny po stolicy. Nocleg w Dżakarcie. 

Dzień 3 Całodzienne zwiedzanie miasta - zobaczymy Plac Zwycięstwa pomnik Monas. Odwiedzimy starą holenderską dzielnicę Kota, pierwszą stolicę Holenderskich Indii Wschodnich. Przejdziemy się również do pobliskiej chińskiej dzielnicy Glodok, gdzie poznamy historię indonezyjskich Chińczyków. Nocleg w Dżakarcie. 

Dzień 4 Przelot z Dżakarty do Yogyakarty. Następnie zakwaterowanie w hotelu i spacer po okolicy. Wieczorem wspólne wyjście do teatru cieni. Nocleg w Yogyakarcie. 

Dzień 5 Wcześnie rano wyjazd na wschód słońca do Borobudur (lista UNESCO). Ta najwspanialsza świątynia Jawy, ma być architektoniczną reprezentacją buddyjskiego raju. Po południu wycieczka do kompleksu świątyń hinduistycznych w Prambanan (lista UNESCO). Nocleg w Yogyakarcie. 

Dzień 6 Przejazd pociągiem do Surabaya i dalej pod masyw wulkaniczny Bromo. Po drodze będziemy oglądali panoramy wschodniej Jawy z dominującym w tle wulkanem Semeru. Nocleg w hotelu w okolicy Bromo. 

Dzień 7 Nad ranem wyruszymy na punkt widokowy, z którego ujrzymy wschód słońca nad wulkanicznym masywem Bromo – największej przyrodniczej atrakcji Jawy. Panorama wulkanów, nad którymi unosi się poranna mgła tworzy niezapomniany widok. Po południu przejazd pociągiem  do Banyuwangi we wschodniej części Jawy. Nocleg.

Dzień 8 Rano przejazd pod siarkowy wulkan Ijen. Trekking do krateru, po drodze obserwujemy robotników, którzy wydobywają siarkę z wulkanu. Powrót do Banyuwangi na nocleg.

Dzień 9 Przelot z Banyuwangi do Labuanbajo na wyspie Flores. Zakwaterowanie w resorcie przy plaży. Wieczorem wspólne wyjście na  nocny targ rybny w mieście. Nocleg w Labuan Bajo.

Dzień 10 Całodzienna wycieczka po Archipelagu Komodo. Zobaczymy niesamowitą wyspę Padar, Różową Plażę oraz wyspę Komodo lub Rinca, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy niesamowite "smoki" z Komodo. Nocleg w resorcie w Labuan Bajo.

Dzień 11 Rejs na jedną z okolicznych wysp Archipelagu, relaks lub pływanie z maską i rurką. Dla chętnych możliwość nurkowania. Nocleg w resorcie w Labuan Bajo.

Dzień 12 Przelot z Labuan Bajo do Ende w środkowej części wyspy. Przejazd do wioski Moni w okolicy wulkanu Kelimutu. Nocleg w Moni.

Dzień 13 Rano zdobędziemy wulkan Kelimutu, gdzie w kraterach wulkanicznych znajdują się trzy kolorowe jeziora. Po południu spacerujemy po okolicznych wioskach, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się lokalnym mieszkańcom. Nocleg w Moni.

Dzień 14 Przejazd do Maumere i przelot na Bali, zakwaterowanie w hotelu na jednej z plaż wyspy. Czas wolny na plaży. Nocleg na Bali.

Dzień 15 Całodzienna wycieczka po Bali, zobaczymy między innymi pola ryżowe Tagallalang,  Ubud, wulkan Batur, świątynię Purah Besakih i wodospad Tegenungan. Nocleg na Bali.

Dzień 16 Wycieczka po południowej części wyspy. Zobaczymy Plażę Bingin, świątynię Uluwatu oraz targ rybny w Jimbaran. Nocleg na Bali

Dzień 17 Czas wolny na ostatnie zakupy lub relaks, dla chętych możliwość nurkowania lub wycieczki na sąsiednią wyspę Nusa Lembongan lub Nusa Penida. Nocleg na Bali.

Dzień 18 Wylot z Bali i powrót do Polski

 

CENA OBEJMUJE:

  • wszystkie przeloty

  • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu

  • rejs po Archipelagu Komodo

  • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika 

  • wszystkie wstępy wyszczególnione w programie

  • noclegi w hotelach i pensjonatach (ze śniadaniami)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • wyżywienia i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie to około 15 - 20 USD

  • dodatkowych atrakcji typu: masaże, nurkowanie, pamiątki, wejście na wulkan Agung

  • ubezpieczenia KL i NNW

Wyjazd do Indonezji można połączyć z dłuższym wypoczynkiem na Bali. Wyspa oprócz plaż oferuje wiele atrakcji dla ciała i ducha. Miłośnicy jogi odnajda spokój i wyciszenie w górskiej części wyspy. Amatorzy sportów wodnych będą mieli okazję spróbować surfingu lub nurkowania. Dla każdego na pewno znajdzie się coś odpowiedniego.

Wyjazd do Indonezji można połączyć z wizytą w super nowoczesnym Singapurze. Miasto wielu kultur, mieszanki kuchni z całego świata, drapaczy chmur oraz wspaniałej architektury robi na każdym spore wrażenie.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców oraz spróbowania lepszego zrozumienia lokalnej rzeczywistości.   

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca.  

Wersja sport bazuje na aktywnym spędzeniu czasu. Może to być tylko dodatek do wersji trampingowej lub klasycznej albo wyprawa typowo przygodowa. Wybór aktywności jest praktyczne nieograniczony poczynając od trekkingów w Himalajach, przez raftingi po rzekach Nepalu, przejazdy na rowerach lub motorach, safari nurkowe lub kitesurfingowe na Filipinach i wiele wiele innych możliwości.  

Bali – jeszcze do niedawna postrzegana jako synonim luksusowych, egzotycznych wakacji. I jeśli ktoś właśnie tego pragnie, oczywiście ten kierunek wyjazdu jest dla niego. Ale  wszyscy ci, którzy inaczej wyobrażają sobie swój wakacyjny relaks i poszukują ciszy, spokoju, a przede wszystkim niepowtarzalnego klimatu, nie rozczarują się! Dla tych pierwszych poleca się osławioną i gwarną Kutę, dla tych drugich zaś znajdzie się mnóstwo miejscowości z klimatycznymi hotelikami, gdzie ma się cudowne wrażenie, że świat i jego problemy zostają gdzieś daleko za nami, a liczy się tylko tu i teraz! Ale Bali to nie tylko wybrzeża, ocean i plaże. To także ze wszech miar wart uwagi interior, ze znanym miastem Ubud, które jest świetną bazą wypadową, do oglądania niezwykłych świątyń usytuowanych w miejscach tak malowniczych, że zapiera dech. To majestatyczne wulkany Agung i Batur, to zachwycające tarasy ryżowe i deszczowe lasy. Przyznaję, że bez reszty wchłonął mnie ten świat, który zaskakuje na każdym kroku, który przesycony jest atmosferą duchowości przeplatając hinduizm z elementami animizmu, gdzie na każdym kroku widzi się dary ofiarne składane przez ludzi na plażach, ulicach, chodnikach, motocyklach, w podzięce dla dobrych duchów i dla ochrony przed duchami złymi.Nie wiem, czy mocno rozwinięta turystyka jest dla Bali przekleństwem czy błogosławieństwem. Wydaje mi się, że wyspa, z turystami czy bez, pozostanie zawsze autentyczna i prawdziwa. Na wszelki wypadek, gdyby jednak tak nie było, polecam wyjazd na Bali już dziś! I jeszcze jedno! Jedźcie oczywiście z Jarkiem, bo on pokaże wam wszystkie twarze tej wyspy i wszystkie powody, dla których warto tam być!