Indonezja i jej 17 tysięcy wysp zachwyca różnorodnością kultur, religii, krajobrazów i przyrody. W czasie tej podróży będziemy mieli możliwość poznania zarówno walorów kulturalnych jak i przyrodniczych tego niesamowitego kraju. Zaczniemy od Jawy i olbrzymiej Dżakarty, następnie Yogyakarta i wspaniałe świątynie Borobudur i Prambanan. Na koniec przeprawy przez Jawę zobaczymy wspaniały masyw wulkaniczny Bromo oraz piekielny wulkan Kawah Ijen. Dalej czeka nas rejs po Archipelagu Komodo, gdzie spotkamy się oko w oko z wielkimi waranami, a do tego ponurkujemy z maską i rurką na rafie koralowej. Na Flores odwiedzimy wioski i poznamy lokalną kulturę, a do tego zobaczymy kolejne cuda natury, jakimi są trzy jeziora o różnych kolorach w kraterze wulkanu Kelimutu. Na koniec odpoczniemy na jednej z plaż Bali, gdzie będzie także możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji, które oferuje wyspa.

 

TERMIN: wiosna/lato/jesień     CZAS TRWANIA: 18 DNI       CENA: 6900 + 1250 USD

 

TRASA:

JAWA (Dżakarta, Yogyakarta, świątynie Borobudur i Prambanan, Wulkan Bromo, Wulkan Ijen) - FLORES (Labuan Bajo, Wulkan Kelimutu, wioska Moni) - ARCHIPELAG KOMODO (Padar, Komodo) - BALI (Ubud, Sidemen, Pura Besakih, wulkan Batur, Uluwatu, Jimbaran, dla chętnych wejście na wulkan Agung, nurkowanie lub inne atrakcje, które oferuje wyspa)

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Warszawy do Dżakarty. Przejazd do hotelu. Jeśli czas pozwoli to krótki spacer aklimatyzacyjny po stolicy. Nocleg w Dżakarcie. 

Dzień 3 Całodzienne zwiedzanie miasta - zobaczymy Plac Zwycięstwa i pomnik Monas. Odwiedzimy starą holenderską dzielnicę Kota, pierwszą stolicę Holenderskich Indii Wschodnich. Przejdziemy się również do pobliskiej chińskiej dzielnicy Glodok. Nocleg w Dżakarcie. 

Dzień 4 Przelot z Dżakarty do Yogyakarty. Następnie zakwaterowanie w hotelu i spacer po okolicy. Wieczorem wspólne wyjście do teatru cieni. Nocleg w Yogyakarcie. 

Dzień 5 Wcześnie rano wyjazd do Borobudur (lista UNESCO). Ta najwspanialsza buddyjska świątynia Jawy. Następnie wizyta w Pałacu Sułtana i fabryce batiku. Po południu wycieczka do kompleksu świątyń hinduistycznych w Prambanan (lista UNESCO). Nocleg w Yogyakarcie. 

Dzień 6 Przejazd pociągiem do Surabaya i dalej pod masyw wulkaniczny Bromo. Po drodze podziwiamy krajobraz wulkanicznej Jawy. Nocleg w hotelu w okolicy Bromo. 

Dzień 7 Nad ranem wyruszymy na punkt widokowy, z którego ujrzymy wschód słońca nad wulkanicznym masywem Bromo – największej przyrodniczej atrakcji Jawy. Panorama wulkanów, nad którymi unosi się poranna mgła tworzy niezapomniany widok. Po południu przejazd pociągiem do Banyuwangi we wschodniej części Jawy. Nocleg.

Dzień 8 Rano przejazd pod siarkowy wulkan Ijen. Trekking do krateru, po drodze obserwujemy robotników, którzy wydobywają siarkę z wulkanu. Powrót do Banyuwangi na nocleg.

Dzień 9 Przelot z Banyuwangi do Labuanbajo na wyspie Flores. Zakwaterowanie w resorcie przy plaży. Wieczorem wspólne wyjście na  nocny targ rybny w mieście. Nocleg w Labuan Bajo.

Dzień 10 Całodzienna wycieczka po Archipelagu Komodo. Zobaczymy niesamowitą wyspę Padar, Różową Plażę oraz wyspę Komodo lub Rinca, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy niesamowite "smoki" z Komodo. Nocleg w resorcie w Labuan Bajo.

Dzień 11 Czas wolny, dla chętnych rejs na jedną z okolicznych wysp - pływanie z maską i rurką lub nurkowanie. Nocleg w resorcie w Labuan Bajo.

Dzień 12 Przelot z Labuan Bajo do Ende w środkowej części wyspy. Przejazd do wioski Moni w okolicy wulkanu Kelimutu. Nocleg w Moni.

Dzień 13 Rano zdobędziemy wulkan Kelimutu, gdzie w kraterach wulkanicznych znajdują się trzy kolorowe jeziora. Po południu spacerujemy po okolicznych wioskach, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się życiu lokalnych mieszkańców. Nocleg w Moni.

Dzień 14 Przejazd do Maumere lub Ende i przelot na Bali, zakwaterowanie w hotelu na jednej z plaż wyspy. Czas wolny na plaży. Nocleg na Bali.

Dzień 15 Całodzienna wycieczka po Bali, zobaczymy między innymi pola ryżowe Tagallalang, Ubud, wulkan Batur, świątynię Purah Besakih i Sidemen, gdzie przepspacerujemy się podglądając życie balisjkiej wsi. Nocleg na Bali.

Dzień 16 Wycieczka po południowej części wyspy. Zobaczymy Plażę Bingin, świątynię Uluwatu oraz targ rybny w Jimbaran. Nocleg na Bali.

Dzień 17 Czas wolny na ostatnie zakupy lub relaks, dla chętych możliwość nurkowania lub wycieczki na sąsiednią wyspę Nusa Lembongan lub Nusa Penida. Nocleg na Bali.

Dzień 18 Wylot z Bali i powrót do Polski

 

CENA OBEJMUJE:

  • wszystkie przeloty

  • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu

  • rejs po Archipelagu Komodo

  • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika 

  • wszystkie wstępy wyszczególnione w programie

  • noclegi w hotelach i pensjonatach (ze śniadaniami)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • wyżywienia i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie to około 15 - 20 USD

  • dodatkowych atrakcji typu: masaże, nurkowanie, pamiątki, wejście na wulkan Agung

  • ubezpieczenia KL i NNW

Wyjazd do Indonezji można połączyć z dłuższym wypoczynkiem na Bali. Wyspa oprócz plaż oferuje wiele atrakcji dla ciała i ducha. Miłośnicy jogi odnajda spokój i wyciszenie w górskiej części wyspy. Amatorzy sportów wodnych będą mieli okazję spróbować surfingu lub nurkowania. Dla każdego na pewno znajdzie się coś odpowiedniego.

Wyjazd do Indonezji można połączyć z wizytą w super nowoczesnym Singapurze. Miasto wielu kultur, mieszanki kuchni z całego świata, drapaczy chmur oraz wspaniałej architektury robi na każdym spore wrażenie.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Program przygotowany na zamówienie specjalnie dla naszej grupy. Najpierw zobaczyliśmy Jawę, z jej licznymi atrakcjami, a następnie spędziliśmy wspaniały tydzień na Bali. Z Jarkiem Czakańskim i Shangrila Travel jesteśmy już po raz drugi i na pewno będziemy wracać.