Magiczne Hawaje przyciągają turystów z całego świata. Wulkany, piękne plaże, wspaniałe krajobrazy i gościnni mieszkańcy to wszystko znajdziemy na rajskich wyspach Pacyfiku. Miłośnicy sportów wodnych również nie będą się nudzić: pływanie z maską i rurką, nurkowanie, surfing i wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu. Odwiedzimy cztery główne wyspy co da nam wspaniały obraz całego archipelagu. Oczywiście będzie też czas na relaks na plaży!

 

TERMIN: wiosna\jesień    CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 12000 PLN + 2300 USD

 

TRASA:

WYSPA HAWAII – WYSPA MAUI – WYSPA KAUAI – WYSPA OAHU

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Polski na największą z wysp hawajskich – Hawaii inaczej zwaną Wielką Wyspą. Zakwaterowanie w hotelu w miesjcowości Kona i odpoczynek po podróży. Nocleg w Kona.

Dzień 3 Przejazd przez centralną część wyspy. Po dordze zobaczymy dwa najwyższe hawajskie wulkany - Mauna Kea i Mauna Loa. Krótki postój przy wodospadzie Rainbow. Przerwa na lunch i spacer po miejscowości Hilo. Następnie przejazd i spacer do wodospadu Akaka Falls. Na koniec dnia relaks na pieknej plaży Hapuna. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 Rano przejazd do jednej z lokalnych plantacji kawy. Następnie eksplorujemy to co na wyspie najciekawsze czyli Park Narodowy Wulkanów Hawaii. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5 Przelot na Maui. Zakwaterowanie w hotelu przy jednej z pięknych plaż wyspy. Czas na zasłużony relaks.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka po wyspie. Wcześnie rano wjedziemy na wierzchołek krateru Haleakala ze wspaniałymi wiodokami na całą wyspę. Dalej przejazd do Valley State Park, gdzie po krótkim spacerze zobaczymy Maui Iao Needle. Po południu wizyta w misateczku Lahaina. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7 Czas wolny na relaks na plaży. Dla chętncyh przejazd niesamowitą drogą do miejscowości Hana (tzw. Road to Hana). Po drodze postój w surferskim miasteczku Paia. Następnie wodospady Twin. Przerwa na lunch w Hana a na koniec dnia spacer do niesamowitego wodospadu Waimoku. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 8 Przelot na Kauai. Zakwaterownie w hotelu i czas wolny na relaks. Nocleg.

Dzień 9 Całodzienna wycieczka po wyspie. Zobaczymy niesamowity Kanion Waimea. Następnie odwiedzimy zabytkowe stare miasteczko Koloa. Po południu odwiedzimy lokalną wytwórnię rumu oraz zobacztymy dwa wodospady - Wailua i Opaeka. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10 Rano dla chętnych przelot helikopterem nad Kanionem Waimea oraz Wybrzeżem Napali. Następnie przejazd do latarnia morskiej Kilauea Point stojąca na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków. Dalej przejazd do niesamowitego misateczka Hanalei, czas wolny na spcery i ewentualne zakupy. Po południu wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin. Dzień zakończymy zachodem słońca na plaży Kee. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 11 Wylot do Honolulu. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy wypoczynkowej Waikiki. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg w Waikiki.

Dzień 12 Rano dla chętnych przejazd do Zatoki Hanauma, gdzie w błękitnych wodach można pływać z maską i rurką wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Po południu zwiedzanie Pearl Harbor. Następnie odwiedzimy centrum Honolulu. Spacer przes Chinatown oraz okolice placu Iolani i Ratusza. Nocleg w Waikiki.

Dzień 13 Rano zdobędziemy Diamond Head – słynny krater ze wspaniały widokiem na plażę Waikiki. Następnie objazd wyspy. Zobaczymy Ogrody Botaniczne Wahiawa, miasteczko Haleiwa oraz Dolinę Świątyń. Powrót do miasta i nocleg w Waikiki.

Dzień 14 - 15 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie bilety lotnicze 
 • wynajęcie samochodu na większą część trasy po Hawajach (komfortowy 12 osobowy van) 
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu 
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • opłaty drogowe, parkingowe, koszty paliwa
 • wszystkie wstępy 
 • noclegi w hotelach (ze śniadaniami)

 CENA NIE OBEJMUJE: 

 • wizy do USA 
 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 50 USD 
 • lotu helikopterem nad Wyspą Kauai (około 250 USD)
 • ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków 

 

Wyjazd na Hawaje można połączyć z przejazdem przez najciekawsze parki narodoowe zachodniego wybrzeża. Dolina Śmierci, Wielki Kanion, Park Bryce, Dolina Monumentów, Kanion Antylopy to tylko niektóre z atrakcji. Do tego oczywiście nie może zabraknąć Los Angeles i kolorowego Las Vegas.

Wyjazd na Hawaje można połączyć z przejazdem przez wschodnie wybrzeże USA. Wodospady Niagara, Nowy Jork, Filadelfia i Waszyngton to tylko niektóre z punktów, które można zobaczyć.

Wersja VIP bazuje na bardzo wysokim standardzie noclegów w wyszukanych hotelach i resortach. Są to najczęściej programy szyte na miarę dla wymagających grup. Ceny tych programów są wyższe niż przykładowe programy w opcji klasycznej.

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca. Przykładowe ceny programów bazują właśnie na opcji klasycznej.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców. Ceny takiego programu są niższe niż przykładowe ceny programów, które bazują na opcji klasycznej.

Świetna organizacja, profesjonalizm i zaangażowanie. Polecamy zarówno ten jak i inne wyjazdy z szerokiej oferty (sami byliśmy już 4 razy).