Magiczne Hawaje przyciągają turystów z całego świata. Wulkany, piękne plaże, wspaniałe krajobrazy i gościnni mieszkańcy to wszystko znajdziemy na rajskich wyspach Pacyfiku. Miłośnicy sportów wodnych również nie będą się nudzić: pływanie z maską i rurką, nurkowanie, surfing i wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu. Hawaje to także jedno z niewielu miejsc na Ziemii, gdzie można zobaczyć na żywo lawę wylewającą się bezpośrednio do oceanu. Odwiedzimy cztery główne wyspy. Oczywiście będzie też czas na relaks na plaży!

 

TERMIN: wiosna\jesień    CZAS TRWANIA: 15 DNI      CENA: 12000 PLN + 2100 USD

 

TRASA:

WYSPA HAWAII – WYSPA MAUI – WYSPA KAUAI – WYSPA OAHU

 

PROGRAM:

Dzień 1 - 2 Przelot z Polski na największą z wysp hawajskich – Hawaii inaczej zwaną Wielką Wyspą. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

Dzień 3 Przejazd do Wailuku River State Park, gdzie można podziwiać Rainbow Falls. Wyjazd do Akaka Falls State Park. Krótki szlak prowadzi przez tropikalną roślinność pełną orchidei i drzew bambusowych do prawdopodobnie najpiękniejszego wodospadu na Hawajach - ponad 120-metrowego Akaka Falls. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 Dla chętnych rano lot helikopterem nad wyspą (możliwość zobaczenia lawy spływającej prosto do morza). Następnie eksplorujemy to co na wyspie najciekawsze czyli Park Narodowy Wulkanów Hawaii. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5 Przelot na Maui. Zakwaterowanie w resorcie przy jednej z pięknych plaż wyspy. Czas na zasłużony relaks.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka po wyspie. Wcześnie rano wjedziemy na wierzchołek krateru Haleakala. Tu na wysokości ponad 3000m znajdziemy się ponad chmurami. Dalej przejazd do Valley State Park położonego w centralnej części wyspy. Tu znajduje się najbardziej rozpoznawalny element krajobrazu Maui Lao Needle – 400-metrowa skała porośnięta tropikalną roślinnością. Wieczorem powrót do resortu na nocleg.

Dzień 7 Czas wolny na relaks na plaży. Dla chętnych możliwość nurkowania lub snorkelingu. Nocleg w resorcie.

Dzień 8 Przelot na Kauai. Zakwaterownie w hotelu i następnie przejazd do Kokee State Park, pokrytego lasem tropikalnym. Największą jego atrakcją jest Waimea Canyon. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9 Całodzienna wycieczka po wyspie. Latarnia morska Kilauea Point stojąca na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków. Po drodze Lumahai Beach – najczęściej fotografowana plaża na wyspie Kauai. Wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin. Wodospady Opaekaa Falls i Wailua Falls. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 10 Czas wolny na odpoczynek na plaży, a dla chętnych nurkowanie lub snorkeling. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Wylot do Honolulu. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy wypoczynkowej Waikiki. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg w Waikiki.

Dzień 12 Rano przejazd i zwiedzanie Pearl Harbor. Przejazd nad zatokę Kailua Bay. Na trasie malowniczy punkt widokowy Pali Lookout. Objazd północno-wschodniej części wyspy, z licznymi punktami widokowymi. Nocleg w Waikiki.

Dzień 13 Rano zdobędziemy Diamond Head – słynny krater, który widnieje na każdym zdjęciu z plażąWaikiki. Po krótkiej wspinaczce na szczyt możemy podziwiać panoramę Honolulu. Następnie przejazd do Hanauma Bay, gdzie w błękitnych wodach można pływać z maską i rurką wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Rafa położona jest w bardzo płytkich wodach, świat podwodny można oglądać nawet spacerując wzdłuż brzegu. Powrót do miasta i nocleg w Waikiki.

Dzień 14 - 15 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

 

CENA OBEJMUJE: 

 • wszystkie bilety lotnicze 
 • wynajęcie samochodu na większą część trasy po Hawajach (komfortowy 12 osobowy van) 
 • wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu 
 • opiekę doświadczonego pilota 
 • opłaty drogowe, parkingowe, koszty paliwa
 • wszystkie wstępy 
 • noclegi w hotelach i resortach (ze śniadaniami)
 • ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków 

 CENA NIE OBEJMUJE: 

 • wizy do USA 
 • wyżywienia (oprócz śniadań) i wydatków własnych - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 50 USD 
 • lotu helikopterem nad Wyspą Hawaii (od 300 do 600 USD w zależności od długości lotu)
 • nurkowania  z butlą – około 50 USD za 1 nurkowanie

 

Wyjazd na Hawaje można połączyć z przejazdem przez najciekawsze parki narodoowe zachodniego wybrzeża. Dolina Śmierci, Wielki Kanion, Park Bryce, Dolina Monumentów, Kanion Antylopy to tylko niektóre z atrakcji. Do tego oczywiście nie może zabraknąć Los Angeles i kolorowego Las Vegas.

Wyjazd na Hawaje można połączyć z przejazdem przez wschodnie wybrzeże USA. Wodospady Niagara, Nowy Jork, Filadelfia i Waszyngton to tylko niektóre z punktów, które można zobaczyć.

Wersja trampingowa bazuje na noclegach w hostelach lub hotelach klasy turystycznej. Najczęściej podróżujemy po kraju publicznymi środkami transportu. Jest to najtańsza forma zwiedzania danego regionu, dzięki której mamy możliwość bliższego przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców oraz spróbowania lepszego zrozumienia lokalnej rzeczywistości.   

Wersja klasyczna bazuje na dobrym standardzie noclegów. Często również, dla szybszego przemiaszczania się po regionie, wynajmujemy prywatny środek transportu, a na dłuższych trasach korzystamy z samolotów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sporo zobaczyć a jednocześnie mamy czas na spokojne zwiedzanie i poczucie atmosfery danego miejsca.  

Wersja sport bazuje na aktywnym spędzeniu czasu. Może to być tylko dodatek do wersji trampingowej lub klasycznej albo wyprawa typowo przygodowa. Wybór aktywności jest praktyczne nieograniczony poczynając od trekkingów w Himalajach, przez raftingi po rzekach Nepalu, przejazdy na rowerach lub motorach, safari nurkowe lub kitesurfingowe na Filipinach i wiele wiele innych możliwości.