Hawaje

Świetna organizacja, profesjonalizm i zaangażowanie. Polecamy zarówno ten jak i inne wyjazdy z szerokiej oferty (sami byliśmy już 4 razy).

Autor: Bozena J., Październik 2019

Indonezja

Program przygotowany na zamówienie specjalnie dla naszej grupy. Najpierw zobaczyliśmy Jawę, z jej licznymi atrakcjami, a następnie spędziliśmy wspaniały tydzień na Bali. Z Jarkiem Czakańskim i Shangrila Travel jesteśmy już po raz drugi i na pewno będziemy wracać. 

 

Autor: Anna C., Październik 2019

Bali

Bali – jeszcze do niedawna postrzegana jako synonim luksusowych, egzotycznych wakacji. I jeśli ktoś właśnie tego pragnie, oczywiście ten kierunek wyjazdu jest dla niego. Ale  wszyscy ci, którzy inaczej wyobrażają sobie swój wakacyjny relaks i poszukują ciszy, spokoju, a przede wszystkim niepowtarzalnego klimatu, nie rozczarują się! Dla tych pierwszych poleca się osławioną i gwarną Kutę, dla tych drugich zaś znajdzie się mnóstwo miejscowości z klimatycznymi hotelikami, gdzie ma się cudowne wrażenie, że świat i jego problemy zostają gdzieś daleko za nami, a liczy się tylko tu i teraz! Ale Bali to nie tylko wybrzeża, ocean i plaże. To także ze wszech miar wart uwagi interior, ze znanym miastem Ubud, które jest świetną bazą wypadową, do oglądania niezwykłych świątyń usytuowanych w miejscach tak malowniczych, że zapiera dech. To majestatyczne wulkany Agung i Batur, to zachwycające tarasy ryżowe i deszczowe lasy. Przyznaję, że bez reszty wchłonął mnie ten świat, który zaskakuje na każdym kroku, który przesycony jest atmosferą duchowości przeplatając hinduizm z elementami animizmu, gdzie na każdym kroku widzi się dary ofiarne składane przez ludzi na plażach, ulicach, chodnikach, motocyklach, w podzięce dla dobrych duchów i dla ochrony przed duchami złymi.Nie wiem, czy mocno rozwinięta turystyka jest dla Bali przekleństwem czy błogosławieństwem. Wydaje mi się, że wyspa, z turystami czy bez, pozostanie zawsze autentyczna i prawdziwa. Na wszelki wypadek, gdyby jednak tak nie było, polecam wyjazd na Bali już dziś! I jeszcze jedno! Jedźcie oczywiście z Jarkiem, bo on pokaże wam wszystkie twarze tej wyspy i wszystkie powody, dla których warto tam być!

 

Autor: Krystyna Ł., Sierpień 2019

Teneryfa

Jarek Czakański był naszym przewodnikiem podczas siedmiodniowych wakacji na Teneryfie. Dzięki niemu mogliśmy w pełni poznać wyjątkowość tego miejsca. Bez profesjonalnego  przewodnika prawdopodobnie  dużo czasu spędzilibyśmy „na leżaku”, męcząc się monotonnością. Mieliśmy zaplanowany każdy dzień- trekkingi, przyjemne spacery w ciekawych wioskach i miastach oraz kilka  rodzajów aktywnego wypoczynku – od krótkiego kursu nurkowania, przez nocne zdobywanie wulkanu Teide, po kurs kitesurfingu. Był również bardzo pomocny by smacznie i niedrogo spróbować kanaryjskich  przysmaków. Jarek jest przewodnikiem, który ma dużą wiedzę o miejscach, które pokazuje.  Zdecydowanie gorąco polecamy każdemu, kto planuje wycieczkę na Teneryfę i nie tylko. To już nasz kolejny, na pewno nie ostatni wspólny wyjazd :) Małgorzata Pączek

 

Autor: Małgosia, Maj 2019

Japonia

Wzorowa organizacja, niesamowita wiedza pliota odnośnie zwyczajów, kuchni i historii odwiedzanych miejsc. Polecamy serdecznie!!!

 

Autor: Andrzej S., Maj 2019