Shangrila Travel

COVID 19

Należy wykonać test PCR na 48h przed przylotem do Czarnogóry lub okazać dokument przyjęcia dwóch dawek szczepienia przeciwko Covid 19. 

Gwarantujemy 100% zwrot kosztów jeśli wyjazd nie odbędzie się z powodu Covid 19.

Istnieje dodatkowa możliwość ubezpieczenia wyjazdu od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, w tym także zachorowania lub kwarantanny ze względu na Covid 19. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

informacje ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 70 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 35 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 60 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie oraz od uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Zakwaterownie

Wszystkie noclegi w hotelach i pensjonatach (domki górskie - dla 4 osób, pokoje dwuosobowe).

Wyżywienie

Śniadania w Budwie zawarte są w cenę wyjazdu. W górach śniadania w miasteczku lub przygotowujemy sami w domkach.  Na lunch i obiadokolację zatrzymujemy się w sprawdzonych lokalnych restauracjach i barach.

transport

Po Czarnogórze podróżujemy wynajętym minibusem oraz dżipami.

pieniądze

Wszędzie płacimy w Euro, nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w apartamentach oraz wielu kawiarniach i restauracjach. Do tego możemy zakupić lokalną kartę SIM i być online cały czas. Czarnogóra nie należy do UE więc ceny połączeń oraz internetu z polskich kart SIM są dość wysokie. Gniazdka dostosowane są do wtyczek tak samo jak w Polsce.

Dodatkowe atrakcje

Wszystkie aktywności w programie zawarte są w cenie. Dodatkowo można skorzystać z wycieczki na quadach (ok. 80 - 100 EUR) lub nurkowania w Kotorze (ok. 35 EUR).

Szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Obywatele Polski nie potrzebują wizy, przylatujemy do Czarnogóry z dowodem osobistym lub paszportem.