Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 70 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 20 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 35 000 PLN; BP - Bagaż Podróżny - do 1500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

Zakwaterowanie

Hotele i pensjonaty ze śniadaniami. Pokoje 2 osobowe z prywatnymi łazienkami.

wyżywienie

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania w hotelach i pensjonatach. Wszystkie inne posiłki jemy w lokalnych i sprawdzonych restauracjach.

Transport

Podróżujemy wynajętym minibusem. Pilot wyjazdu jest kierowcą.

pieniądze

Wszędzie płacimy we frankach szwajcarskich. Czasami można płacić w Euro. Nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach, pensjonatach oraz wielu kawiarniach i restauracjach. Za korzystanie z internetu LTE w telefonach naliczana jest dodatkowa opłata. Gniazdka dostosowane są do wtyczek tak samo jak w Polsce.

szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Obywatele Polski nie potrzebują wizy, przylatujemy do Szwajcarii z dowodem osobistym lub paszportem.