Shangrila Travel

informacje ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 70 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 20 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 35 000 PLN; BP - Bagaż Podróżny - do 1500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

zakwaterowanie

Wszystkie noclegi w hostelach i pensjonatach. Pokoje 2-4 osobowe, łazienki często we wspólnej przestrzeni.

wyżywienie

Wszystkie posiłki jemy w lokalnych i sprawdzonych barach i restauracjach.

transport

Podróżujemy wynajętym minibusem. Pilot wyjazdu jest kierowcą.

pieniądze

Wszędzie płacimy w Koronach Islandzkich. Nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach, pensjonatach oraz wielu kawiarniach i restauracjach. Za korzystanie z internetu z polskich kart SIM w telefonach naliczana jest dodatkowa opłata. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z internetu cały czas. Gniazdka w większości przypadków dostosowane są do wtyczek tak samo jak w Polsce. 

Dodatkowe atrakcje

Gorące źródła w kompleksie Myvatn - ok. 45 EUR od osoby.

Gorące źródła Blue Lagoon - ok. 90 EUR od osoby.

Wizyta w kinie 4D w Reykjaviku na krótkim seansie "Lot nad Islandią" - ok. 35 EUR od osoby.

Szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

Dokumenty i wizy

Obywatele Polski nie potrzebują wizy, przylatujemy na Islandię z dowodem osobistym lub paszportem.