Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Butikowe hotele i resorty głównie 4*, pokoje 2 osobowe ze śniadaniami.

TRANSPORT

Między wyspami latamy samolotami. W miastach poruszamy się wynajętym minibusem. Wycieczki wokół wysp odbywają się na łodziach. Oczywiście na krótkim dystansie skorzystamy również z lokalnego środka transportu czyli trycykla.

WYŻYWIENIE

Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. Pozostałe posiłki jemy w sprawdzonych lokalnych barach i restauracjach. Podczas niektórych wycieczek łodziami wyżywienie jest w cenie wycieczki.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach oraz często w kawiarniach i restauracjach. Można bez problemu zakupić lokalną kartę SIM i korzystać z szybkiego internetu w telefonie. Gniazdka standard amerykański (dwa płaskie bolce).

PIENIĄDZE

Wszędzie płacimy w filipińskim Peso. W większości miejsc można bez problemu wypłacić pieniądze z bankomatów. Najlepiej jednak zabrać ze sobą USD lub EUR i wymienić w lokalnym kantorze.

DODATKOWE ATRAKCJE

Nurkowanie: ok. 30 USD za jedno zejście pod wodę.

Masaże: ok. 10-20 USD za 1h

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe turystycznym na Filipiny na pobyt do 30 dni. Ważność paszportu minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Filipin.