Shangrila Travel

COVID 19

Osoby zaszczepione oraz osoby, które przeszły COVID 19 są zwolnione z odbywania kwarantanny i testów na miejscu. Należy wykonać test PCR lub szybki antygenowy nie wcześniej niż 72h przed wylotem z Polski. 

Gwarantujemy 100% zwrotu kosztów jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku z powodu COVID 19.

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, w tym także zachorowania lub kwarantanny ze względu na COVID 19. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów. 

informacje ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 70 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 20 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 35 000 PLN; BP - Bagaż Podróżny - do 1500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

zakwaterowanie

Wszystkie noclegi w hostelach i pensjonatach. Pokoje 2-4 osobowe.

wyżywienie

Wszystkie posiłki jemy w lokalnych i sprawdzonych restauracjach lub przygotowujemy we własnym zakresie.

transport

Podróżujemy wynajętym minibusem. Pilot wyjazdu jest kierowcą.

pieniądze

Wszędzie płacimy w Koronach Islandzkich. Nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach, pensjonatach oraz wielu kawiarniach i restauracjach. Za korzystanie z internetu z polskich kart SIM w telefonach naliczana jest dodatkowa opłata. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z internetu cały czas. Gniazdka w większości przypadków dostosowane są do wtyczek tak samo jak w Polsce. 

Dodatkowe atrakcje

Baseny termalne Blue Lagoon - ok. 250 PLN

Szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

Dokumenty i wizy

Obywatele Polski nie potrzebują wizy, przylatujemy na Islandię z dowodem osobistym lub paszportem.