Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Hotele minimum 3* ze śniadaniami.

TRANSPORT

Między miastami korzystamy z szybkich pociągów. Na Okinawę przelot samolotem. Po miastach często korzystamy z metra oraz lokalnej kolei.

WYŻYWIENIE

Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. Pozostałe posiłki jemy w sprawdzonych lokalnych barach i restauracjach. 

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach oraz często na dworcach, w kawiarniach i restauracjach. Gniazdka standard amerykański (dwa płaskie bolce).

PIENIĄDZE

Wszędzie płacimy w Jenach. W większości miejsc można bez problemu płacić kartą. Najlepiej zabrać ze sobą USD lub EUR i wymienić w lokalnym kantorze.

DODATKOWE ATRAKCJE

Nurkowanie na Okinawie ok. 150 USD

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe turystycznym do Japonii na pobyt do 90 dni. Ważność paszportu minimum 3 miesiące od daty wyjazdu z Japonii.