Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w butikowych hotelach 4- i 5-gwiazdkowych. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

WYŻYWIENIE

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania. 

TRANSPORT

Pomiędzy miastami w Laosie przemieszczamy się szybkimi pociągami. Z Laosu do Kambodży lecimy samolotem. Z Siem Reap do Sihanoukville  lecimy samolotem. Na wycieczki jeździmy prywatnym minibusem. 

PIENIĄDZE

Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą USD i wymienić na lotnisku w Vientiane i Siem Reap. Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli. W Kambodży często można płacić w USD.

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i niektórych restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka elektryczne są zazwyczaj takie jak w Polsce.

DODATKOWE ATRAKCJE

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Zalecane są szczepienia przeciwko tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Obywatele Polski przybywający w celach turystycznych do Laosu i Kambodży mogą starać się o e-wizy, składając wniosek przez internet. Pomagamy w składaniu wniosków.