Shangrila Travel

Informacje Ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

Zakwaterowanie

Hotele i motele ze śniadaniami minimum 3*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

Transport

Podróżujemy wynajętym minibusem. Pilot wyjazdu jest kierowcą. 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania w hotelach i motelach. Wszystkie inne posiłki jemy w lokalnych i sprawdzonych restauracjach. W zachodniej części Kanady lunch często w formie piknikowej w naturze (samochód zaopatrzony będzie w mini lodówkę).

Internet, telefon i ładowarki

Internet dostępny jest w każdym hotelu, dodatkowo można na lotnisku zakupić lokalną kartę SIM do korzystania z internetu. Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek amerykańskich. Niezbędna jest specjalna przejściówka.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w dolarach kanadyjskich, nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

Dodatkowe atrakcje

Lot helikopterem nad Górami Skalistymi - koszt ok. 300-500 CAD w zależności od długości lotu.

Szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

Dokumenty i wizy

Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w systemie ETA - Electronic Travel Authorization i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę ok. 7 CAD.