Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w hotelach i lodżach ze śniadaniami. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

WYŻYWIENIE

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania. Pozostałe posiłki kupujemy w sprawdzonych barach i restauracjach.

TRANSPORT

Poruszamy się komfortowym samochodem przystosowanym do jazdy po namibijskich bezdrożach. 

PIENIĄDZE

W Namibii płacimy Dolarami Namibijskimi. Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą Euro lub USD. Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli.

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i lodżach, często jednak będziemy poza zasiągiem sieci. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka głównie typu D ale w naszych hotelach i lodżach także gniazdka przystosowane do polskich urządzeń więc nie ma konieczności zabierania przejściówki.

DODATKOWE ATRAKCJE

Lot balonem nad wydmami połączony ze śniadaniem na pustyni - ok. 500 USD 

 

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Niezbędna jest profilaktyka przeciwmalaryczna. Zalecane są szczepienia przeciwko żółtej febrze, tężcowi błonicy oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B oraz durowi brzusznemu. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Wizę do Namibii można uzyskać na lotnisku po przylocie.