Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Butikowe hotele ze śniadaniami w cenie. Pokoje 2 osobowe.

TRANSPORT

Na całej trasie komfortowy minibus z lokalnym kierowcą.

WYŻYWIENIE

Śniadania są w cenie wyjazdu. W pozostałych przypadkach posiłki jemy wspólnie w lokalnych i sprawdzonych barach i restauracjach.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest wprawie każdym hotelu, dodatkowo można na lotnisku zakupić lokalną kartę SIM do korzystania z internetu. Gniazdka elektryczne są dostosowane do wtyczek z trzema prostokątnymi lub okrągłymi bolcami (typ brytyjski). Należy zabrać odpowiednią przejściówkę.

PIENIĄDZE

Wszędzie płacimy w Rupiach Lankijskich. W miastach nie ma problemu z wypłatami z bankomatów. Najlepiej jednak zabrać ze sobą USD lub EUR i wymienić na miejscu.

DODATKOWE ATRAKCJE

Masaż ajurwedyjski ok. 30 USD

Zip Line w Ella ok. 25 USD 

Rejs na poszukiwanie wielorybów w Mirisssa - ok. 50 USD

Nurkowanie - ok. 50 USD

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Przy wjeździe na Sri Lankę paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Obywatele Polski potrzebują wizę, którą można uzyskać online lub po przylocie na lotnisku. Koszt ok 50 USD.