Shangrila Travel

COVID 19

Należy wykonać test PCR nie wcześniej niż 72h przed wylotem do Tadżykistanu.

Gwarantujemy 100% zwrotu kosztów jeśli wyprawa nie dojedzie do skutku z powodu COVID 19.

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, w tytm także zachorowania lub kwarantanny ze względu na COVID 19. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Hotele 3* oraz lokalne pensjonaty w wioskach i małych miasteczkach na południu Tadżykistanu. Pokoje 2 osobowe.

WYŻYWIENIE

Podczas podróży przez Tadżykistan jest zawarte w cenie wyjazdu - 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch i obiadokolacja). 

 

TRANSPORT

Podczas podróży przez Tadżykistan używamy prywatnego transportu - najczęściej są to monibusy lub samochody terenowe z napędem 4x4.

PIENIĄDZE

W Tadżykistanie płacimy w Somoni. Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą Euro lub USD (banknoty wydrukowane po 2010 roku). Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli. 

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i niektórych restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. W górskich rejonach kraju zasięg może być niedostępny.

DODATKOWE ATRAKCJE

Na południu kraju możemy skorzystać z dodatkowych krótkich trekkingów.

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Niezbędne jest załatwienie wizy, którą można uzyskać online. Nasze biuro może pomóc w załatwieniu wszelkich formalności.