Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w butikowych hotelach 4- i 5-gwiazdkowych. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. W czasie resju po Zatoce Halong, noclegi w komfortowych kajutach 2 osobowych.

WYŻYWIENIE

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania. W czasie rejsu po Zatoce Ha Long - pełne wyżywienie.

TRANSPORT

Podczas podróży odbywamy 2 loty wewnętrzne (Ho Chi Minh- Da Nang oraz Da Nang-Hanoi), w pozostałych sytuacjach poruszamy się komfortowymi minibusami lub taksówkami. 

PIENIĄDZE

W Wietnamie płacimy Wietnamskimi Dongami. Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą USD i wymienić na lotnisku w Hanoi. Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli.

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i niektórych restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka w Wietnami często są typu amerykańskiego, należy zabrać ze sobą stosowną przejściówkę.

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Zalecane są szczepienia przeciwko tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Obywatele Polski przybywający w celach turystycznych do Wietnamu mogą ubiegać się o wizę na lotnisku po wcześnijeszej rejestracji.