Shangrila Travel

Zakwaterowanie

Hotele 3* i 4* ze śniadaniami . Pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją. 2 noce w prostym resorcie w Amazonii.

Transport

Podróżujemy wynajętym minibusem. Do transportu między miastami korzystamy z samolotów.

Wyżywienie

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania oraz 3 obiadokolacje. Wszystkie inne posiłki jemy w lokalnych i sprawdzonych restauracjach.

Internet, telefon i ładowarki

Internet dostępny jest w każdym hotelu, dodatkowo można na lotnisku zakupić lokalną kartę SIM do korzystania z internetu. Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w dolarach australisjkich, nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów.

Dodatkowe atrakcje

Lot helikopterem nad Wodospadami Iguazu ok. 200 USD.

 

Szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

Dokumenty i wizy

  • Obywatele polscy przybywający do Brazylii jako turyści na okres do 90 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować (najlepiej trzymać ją w innym miejscu niż paszport), gdyż okazanie tej karty jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. 
  • Paszport musi być ważny minimum 180 dni od dnia przekroczenia granicy.
  •  

Informacje Ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.