Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w hotelach i hacjendach minimum 3* (oprócz noclegów w Amazonii). Pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

WYŻYWIENIE

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania. Na Galapagos w cenie są także lunche. Pozostałe posiłki kupujemy w sprawdzonych barach i restauracjach.

TRANSPORT

Po Ekwadorze poruszamy się prywantym minibusem. Po Galapagos pływamy łodziami motorowymi lub jachtami.

PIENIĄDZE

W Ekwadorze płacimy Dolarami Amerykańskimi. Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą właśnie USD. Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli.

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i hacjendach, często jednak będziemy poza zasiągiem sieci. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka głównie typu amerykańskiego, należy zabrać ze sobą stosowną przejściówkę.

DODATKOWE ATRAKCJE

Nurkowanie na Galapagos ok. 150 USD.

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Zalecane są szczepienia przeciwko tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Obywatele Polski przybywający w celach turystycznych są zwolnieni z obowiązku wyrabiania wizy.