Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Hotele i resorty 3* i 4*. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Noclegi ze śniadaniami w cenie. 2 noce w kajutach na statku podczas rejsu po Archipelagu Komodo.

TRANSPORT

Kilka przelotów wewnętrznych. Po wyspach podróżujemy również pociągami, wynajętymi minibusami, dżipami oraz taksówkami. Oczywiście nie zabraknie również promów oraz łodzi.

WYŻYWIENIE

Śniadania są w cenie. 2 dni pełnego wyżywienia podczas rejsu po Archipelagu Komodo. W pozostałych przypadkach posiłki jemy wspólnie w lokalnych i sprawdzonych barach i restauracjach.

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest wprawie każdym hotelu, dodatkowo można na lotnisku zakupić lokalną kartę SIM do korzystania z internetu. Gniazdka najczęściej dostosowane są do wtyczek takich jak w Polsce.

PIENIĄDZE

Wszędzie płacimy w Indonezyjskich Rupiach, w miastach nie ma problemu z płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów. Najlepiej zabrać ze sobą USD (banknoty nie starsze niż z 2010 roku).

DODATKOWE ATRAKCJE

Masaże - ok 15 USD

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe do Indonezji na pobyt do 30 dni.