Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWNIE

Noclegi w hotelach lub prostych pensjonatach. Nad Jeziorem Pangong oraz Tsomoriri noclegi w domach lokalnej ludności (czasami pokoje wieloosobowe) lub dobrze wyposażonych namiotach z toaletami. W niektórych pensjonatach pokoje dwuosobowe z podwójnymi łóżkami. 

 

WYŻYWIENIE

Nie jest wliczone w cenę. Śniadania często można wykupić w hotelu lub pensjonacie. Pozostałe posiłki jemy razem w sprawdzonych lokalnych restauracjach lub barach. Orientacyjny koszt na osobę to ok. 15 USD na dzień.

TRANSPORT

Po Ladakhu przemieszczamy się wynajętym samochodem z lokalnym kierowcą. 

PIENIĄDZE

Wszędzie płacimy w rupiach indyjskich. Najlepiej zabrać ze sobą USD lub EUR, pieniądze wymieniamy w Delhi lub w Leh w kantorach. Można wypłacać pieniądze z bankomatów ale jest to możliwe tylko w Delhi lub Leh. 

INTERNET, TELEFON I ŁADOWARKI

Internet dostępny jest w hotelach oraz wielu kawiarniach i restauracjach. W Ladakhu nie działają polskie telefony komórkowe także łączność ze światem utrzymujemy głównie przez komunikatory internetowe. W Ladakhu praktycznie nie ma możliwości zakupienia lokalnej karty SIM. Kształt gniazdek i wtyczek elektrycznych jest inny niż w Polsce. Większość indyjskich gniazdek ma 3 dziurki ustawione w kształcie trójkąta. Najlepiej zabrać ze sobą specjalną przejściówkę. 

DODATKOWE ATRAKCJE

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji typu masaże, joga, medytacje. Dodatkowe atrakcje są płatne na miejscu. 

SZCZEPIENIA

Nie ma obowiązkowych szczepień. Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę.

DOKUMENTY I WIZY

Paszport powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy. Osoby udające się do Indii na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę. Koszt około 35 USD.