Shangrila Travel

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w hotelach i pensjonatach. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. 

WYŻYWIENIE

Śniadania zawarte są w cenie wyjazdu. Pozostałe posiłki jemy w sprawdzonych barach i restauracjach.

TRANSPORT

Podczas całej podróży przez Nową Zelandię poruszamy się wynajętym minibusem. Pilot wyjazdu jest kierowcą.

PIENIĄDZE

W Nowej Zelandii płacimy Dolarami Nowozelandzkimi. Nie ma problemu z płatnościami kartą. 

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest w hotelach i restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka głównie typu brytyjskiego, należy zabrać ze sobą stosowną przejściówkę.

DODATKOWE ATRAKCJE

Lot helikopterem z lądowaniem na lodowcu ok. 300 USD

Rejs łodziami odrzutowymi w Queenstown ok. 150 USD

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Należy zarejestrować się w elektronicznym systemie wydawania wiz oraz uiścić opłatę na stronie www.immigraton.govt.nz Na życzenie możemy pomóc w tej rejestracji.