Shangrila Travel

COVID 19

Należy wykonać test PCR na 72h przed przylotem do Senegalu. 

Gwarantujemy 100% zwrot kosztów jeśli wyprawa nie dojdzie do skutku z powodu Covid 19.

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, w tym także zachorowania lub kwarantanny ze względu na Covid 19. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w hotelach minimum 3*. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. 1 nocleg w dobrze wyposażonych namiotach na pustyni.

WYŻYWIENIE

Jest zawarte w cenie wyjazdu - 3 posiłki dziennie.

TRANSPORT

Po Senegalu i Gambii podróżujemy wynajętym minibusem. 

PIENIĄDZE

Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą EUR lub USD. 

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i niektórych restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku w Dakarze i korzystać z mobilnego internetu. W obu krajach w większości hoteli gniazdka są przystosowane do polskich wtyczek. 

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Niezbędna jest profilaktyka przeciwmalaryczna. Zalecane są szczepienia przeciwko żółtej febrze, tężcowi błonicy oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B oraz durowi brzusznemu. 

DOKUMENTY I WIZY

Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Senegalu. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Wizę do Gambii otrzymujemy na granicy.