Shangrila Travel

Informacje ogólne

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

ubezpieczenie

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

Zakwaterownie

Hotele oraz lodże ze śniadaniami. Pokoje 2 osobowe.

wyżywienie

W cenie wyjazdu zawarte są śniadania, lunche i obiadokolacje.

transport

Podróżujemy wynajętymi samochodami terenowymi przystosowanymi do safari w parkach narodowych. Rejsy łodziami i statkami turystycznymi w parkach narodowych.

pieniądze

Wszędzie płacimy w Szylingach Ugandyjskich, płatności kartą są ograniczone tylko do nielicznych hoteli, sklepów i restauracji. Wymiana pieniędzy najlepiej w autoryzowanych punkach na lotnisku w Entebbe oraz w bankach. Wypłata z bankomatów jest ograniczona tylko do dużych miast.

Internet, ładowarki i telefony

Internet dostępny jest tylko w nielicznych hotelach i restauracjach. Możliwy jest zakup lokalnej karty sim wraz pakietem internetowym na lotnisku w Entebbe. Gniazdka typ angielski G Napięcie 240 V 50 Hz.

szczepienia

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Wymagane jest szczepienie na żółtą febrę poświadczone wpisem do międzynarodowej książeczki szczepień (żółta książeczka). Niezbędna jest profilaktyka przeciwmalaryczna. Zalecane są szczepienia przeciwko tężcowi błonicy oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B oraz durowi brzusznemu. Istnieje także zagrożenia Gruźlicą i Dengą na niektórych obszarach ujętych w programie wycieczki.

Dokumenty i wizy

Obywatele Polski potrzebują wizy jednokrotnego wjazdu do Republiki Ugandy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Ugandy.