Shangrila Travel

COVID 19

Obowiązek wykonania testu PCR nie wcześniej niż 72h przed przylotem do Tanzanii. 

Gwarantujemy 100% zwrotu kosztów jeśli wyprawa nie dojedzie do skutku z powodu COVID 19.

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, w tytm także zachorowania lub kwarantanny ze względu na COVID 19. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

INFORMACJE OGÓLNE

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, wymaganych dokumentów podróży, bezpieczeństwa, zdrowia i zalecanych szczepień itp.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel Standard w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy: KL - Koszty Leczenia - do 120 000 EUR; NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 40 000 PLN; OC - Odpowiedzialność cywilna - do 120 000 EUR; BP - Bagaż Podróżny - do 2500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej w cenie.

ZAKWATEROWANIE

Wszystkie noclegi w hotelach i lodżach. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

WYŻYWIENIE

Podczas podróży przez Tanzanię jest zawarte w cenie wyjazdu - 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch i kolacja). Na Zanzibarze w cenie wyjazdu zawartę są śniadania. Pozostałe posiłki jemy w sprawdzonych lokalnych barach i restauracjach.

 

TRANSPORT

Podczas podróży po Tanzanii  będziemy korzystali z samochodów terenowych przystosowanych do obserwacji zwierząt podczas safari w parkach narodowych. Na Zanzibarze podróżujemy wynajętym minibusem. Z Aruszy na Zanzibar lecimy samolotem.

PIENIĄDZE

W Tanzanii płacimy Szylingami Tanzańskimi. Na wyjazd najlepiej zabrać ze sobą Euro lub USD. Płatność kartami kredytowymi ograniczona jest do dużych miast i niektórych hoteli. Na Zanzibarze czasami można płacić w USD.

INTERNET, ŁADOWARKI I TELEFONY

Internet dostępny jest tylko w hotelach i niektórych restauracjach. Można zakupić lokalną kartę SIM na lotnisku i korzystać z mobilnego internetu. Gniazdka głównie typu brytyjskiego, należy zabrać ze sobą stosowną przejściówkę.

DODATKOWE ATRAKCJE

Na Zanzibarze możemy skorzystać z nurkowania (ok. 120 USD za 2) lub wybrać się na całodzienną wycieczkę po okolicznych wyspach (koszt ok. 80 USD). 

SZCZEPIENIA

Przed zgłoszeniem na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo informację dotyczące zalecanych szczepień oraz wykaz punktów, w których można wykonać szczepienia przed wyjazdem za granicę. Niezbędna jest profilaktyka przeciwmalaryczna. Zalecane są szczepienia przeciwko żółtej febrze, tężcowi błonicy oraz wirusowemu zapaleniu typu A i B oraz durowi brzusznemu. 

DOKUMENTY I WIZY

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Wizę do Tanzanii można uzyskać online lub na lotnisku po przylocie.